Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Ostatnie pożegnanie ks. Jacka Pietruszki.

Fot. Bogdan Szpila

Zmarły w ubiegłą sobotę (2 listopada) ksiądz Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, zostanie pochowany na krakowskim Cmentarzu Rakowickim.
Dwudniowe uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się dzisiaj w Wadowicach.

O godz. 14.00 do Bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach wprowadzono zwłoki zmarłego. Była modlitwa różańcowa i nabożeństwo żałobne.
Jutro (sobota, 9 listopada) w rodzinnej parafii ks. Pietruszki św. Floriana w Krakowie o godzinie 10.15 odbędzie się wprowadzenie zmarłego i modlitwa różańcowa, a o godzinie 11.00 msza święta pogrzebowa. O godzinie 12.45 wierni odprowadzą zmarłego na Cmentarz Rakowicki.

Ks. Jacek Pietruszka ur. 1967 r. w Krakowie. W 1991 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Pracując w parafii katedralnej na Wawelu współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej. Od października 2013 roku pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jako zastępca dyrektora ds. Organizacyjnych, a od 2015 roku pełnił w nim funkcję dyrektora.

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LechU
LechU
4 lat temu

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…