Kultura i rozrywka Wadowice

Wadowice: Teatr na rynku

Fot. Archiwum WCK Wadowice

W najbliższą niedzielę 30 maja br. Plac Jana Pawła II w Wadowicach zamieni się w plenerową scenę teatralną.

Wadowickie Centrum Kultury wraz z krakowskim Teatrem MIGRO zaprasza na dwa spektakle oraz warsztaty taneczne.

Teatr MIGRO wystąpi w Wadowicach w ramach projektu Wędrowanie/Migrowanie finansowanego ze środków Fundacji PZU. W repertuarze dwa spektakle „Ławka” i „Drom – Ścieżkami Romów”.

Spektakl “Ławka” o godz. 16:00, to kameralny występ łączący teatr ruchu z tańcem współczesnym. Opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Tytułowa ławka symbolizuje miejsca przypadkowych spotkań, często niechcianych, które możemy obserwować w autobusie, tramwaju, pociągu czy restauracji.

Spektakl „Drom – ścieżkami Romów” o godz. 17:00, to poetycko-filozoficzna opowieść o wędrówce i historii Romów. Osią narracyjną przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata – od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Wprowadzeniem do spektaklów będą warsztaty tańców romskich na które Teatr Migro i Wadowickie Centrum Kultury zapraszają o godz. 15:00. Będzie to okazja do wspólnej zabawy i udziału w pierwszym artystycznym wydarzeniu od wielu miesięcy.

W przypadku deszczu wydarzenia zostaną odwołane.

Udział w warsztatach i spektaklach bezpłatny!

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments