E-edukacja Wadowice

Wadowice: Uniwersytet dla najmłodszych – ZDJĘCIA

Fot. Archiwum WCK

Uczniowie młodszych klas szkół podstawowych z wadowickiej gminy mogą jednocześnie studiować.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów Wadowickiego Centrum Kultury. Od początku istnienia (2014r.) cieszy się dużym zainteresowaniem. W roku akademickim 2019/2020 w zajęciach uczestniczyło 145 osób. Mimo, że drugi semestr był w tym roku nietypowy, WCK nie poddało się i kontynuowało zajęcia dla dzieci online, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zasady działania WUD również w tym roku będą dostosowane do ogólnie ustalonych norm i zasad bezpieczeństwa.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to miejsce, w którym najmłodsi z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów, mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób, różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń odbywających się na miejscu, wyjeżdżają również na zajęcia na uczelnie wyższe, w tym Uniwersytet Pedagogiczny, który jest patronem WUD. Mają także możliwość udziału w zajęciach fakultatywnych (Klub Młodego Architekta, Pracownia Niesamowitości, Laboratorium Młodego Badacza, Śladami Wielkich Wynalazców).

Studentami mogą zostać dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia (zakres 16 klasy szkoły podstawowej). Nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci rozpocznie się 17 sierpnia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments