Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Uwaga objazd!

Fot. Bogdan Szpila

Dobiega końca pierwszy etap przebudowy ulicy Lwowskiej. Jutro, w piątek 4 grudnia drogowcy będą kłaść asfalt. Kierowców czekają jeszcze większe utrudnienia.

$ grudnia ulica Lwowska od skrzyżowania z ulicą Putka do skrzyżowania z ulicą Poprzeczną i Legionów będzie zamknięta (obecnie można jechać w jednym kierunku). Kierowcy są proszeni o przeparkowanie pojazdów.

Według projektu, ulica Lwowska ma być wizytówką Wadowic. Wzdłuż drogi zbudowano ścieżkę rowerową, niebawem staną stojaki na rowery (30 sztuk), ławki (42), huśtawki (13), kosze na śmieci (23), posadzone zostaną drzewa. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudowana zostanie sieć oświetleniowa, pojawią się nowe latarnie.

W ramach prac przewidziano również przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych.

Koszt prac to blisko 15 milionów złotych, z czego 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace zostaną zakończone jesienią przyszłego roku.

 

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Którego grudnia pod wytłuszczonym drukiem? Tych wiele prac, które są do zrobienia do kiedy będą zrobione? bo “niebawem” to żaden termin. Do jesieni przyszłego roku czyli długi termin nie utrudniający życie mieszkańcom szczególnie, że do zrobienia wodociąg oraz sieć energetyczna, sanitarna i deszczowa?

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Kompozycja kretyna.Poziom werba z pierwszego rzutu OHP.Skąd żeś sie wzieło hermenegilde?Przecie ci pisze tyle razy, miej litość i nie puszczaj pokrętnych bąków.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Z diagnozy nielekarskiej przypadku Tadeusza widzę, że jest osobą niezrównoważoną i ma napady agresji, obrażania inaczej myślących. Jak leczyć u gościa z ósmym krzyżykiem? – nie wiem, podejrzewam że nie do wyleczenia.
Zamiast urągać, zapoznaj się z sytuacją w Wadowicach gdzie jednocześnie są robione grube, długotrwałe 3 inwestycje na kluczowych drogach i kierowcy mogą być zirytowani

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Ponadto wypowiadasz się Tadeusz w temacie dalekich Wadowic od Milówki gdzie nie znasz sytuacji a dlaczegoś nie wypowiadasz się w temacie dotyczącym górala z Milówki czyli pod artykułem o ustanowieniu 2021 r. Rokiem Górali w woj. śląskim. Rozumiem, cieszysz się w duchu.

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

W jakim to narzeczu-“dlaczegoś”

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Jeśli czegoś nie rozumiesz Tadeusz – pytaj a nie atakuj, już Ci “tyle razy” piszę.