Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Zmarł organista kościoła pw. Świętego Piotra Apostoła

Zenon Sprada. Fot. Szymon Góralczyk

W Wielką Sobotę, tuż po zakończeniu obrzędów Wigilii Paschalnej zmarł Zenon Sprada.

O śmierci Zenona Sprady, powszechnie znanego i bardzo lubianego organisty poinformowała parafia pod wezwaniem św. Piotra Apostoła w Wadowicach: „Zmarł nagle, bezpośrednio po zakończeniu obrzędów Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, które to upiększył jeszcze swoją grą na organach. Tchnąc uroczyste brzmienie w milczące przez Wielki Piątek organy, postawił kropkę nad „i”. Odszedł w czasie służby, jak sumienny wartownik. Odszedł w tę Noc, którą Kościół uroczyście świętuje i upamiętnia jako Noc zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Wierzymy mocno, że prosto z liturgii ziemskiej przeszedł do celebrowania niebiańskiej liturgii razem z aniołami i świętymi, w doskonałej Komunii z Bogiem, która jest udziałem Kościoła Tryumfującego w niebie”

Uroczystości pogrzebowe w kościele p.w św. Piotra Apostoła w Wadowicach odbędą się w sobotę, 10 kwietnia o godz. 15.00.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu

Jak długo pełnił posługę w parafii, pan redaktor mógłby dojść i napisać jeśli znany i lubiany i… zasłużony. A napisał co przekazano oficjalnie przez parafię.
Wielka szkoda, stos. młody człowiek, kondolencje dla rodziny.

Tadeusz
Tadeusz
2 dni temu
Reply to  Hermenegilda

“Ostatnie zdanie wystarczy bo taką masz ocenę do artykułu.” chociaż nawet i to nie.Wielka niestosowność napisać,że był stosownie młodym człowiekiem zwracając się do rodziny.Kolejny epistolograficzny bełkot w twoim wykonaniu.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 dni temu
Reply to  Tadeusz

stosunkowo a nie stosownie jeśli chodzi o bełkot. A jeśli chodzi o epistolograficzność bełkotu – w dwójnasób, w sztuce pisania listów tylko Tadeusz dostrzega bełkot. A propos sztuki pisania a bardziej czytania (rozumienia) – zwrócenie się do rodziny po przecinku.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 dni temu
Reply to  Tadeusz

Zaczajaj się Tadeusz w domu, wyciągaj cytaty, z kontekstu i poluj przy każdej nadarzającej się okazji. Może za którymś razem trafisz.

Tadeusz
Tadeusz
2 dni temu
Reply to  Hermenegilda

„Napisać, jeśli ”

Hermenegilda
Hermenegilda
2 dni temu
Reply to  Tadeusz

Kropkę aby postawiłam, może w wielokropku za mało? Jeśli polecasz podręcznik z jęz. polskiego dla kl I-III dla gimnazjów bo wnuczka się z niego uczyła – raczej nie poprawiaj polszczyzny. Bo zgadzam się, że z polskiego nie jesteś mocny, niektórzy tak mają.