Na sygnale Wadowice

Wadowicka “drogówka” podsumowała weekend

Fot. Poglądowe

To nie był łatwy weekend na drogach powiatu wadowickiego. Jak podkreślają wadowiccy policjanci odnotowano wypadek, dziesięć kolizji i zatrzymano kolejnych piratów drogowych.

W sobotę (2 października) policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość. Pierwszy kierowca jechał audi ul. Kościuszki w Choczni z prędkością 102 km/h, a drugi volkswagenem po ul. Wiedeńskiej w Roczynach  mając 103 km/h. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zatrzymano im prawa jazdy.

 W tym dniu odnotowano też pięć kolizji i wypadek drogowy, do którego doszło w Rzykach około 17.00. Wtedy to kierowca opla nie zachował należytej ostrożność podczas cofania i potrącił 86-latkę, która trafiła do szpitala. Nieco wcześniej, w Choczni miała miejsce kolizja drogowa z udziałem aż czterech pojazdów. Jak ustalili policjanci, kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył volkswagena. W wyniku uderzenia volkswagen uderzył w stojące przed nim audi, które siłą uderzenia najechało na peugeota – informuje wadowicka policja.

Z kolei w Stryszowie kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych przez co wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji oraz w słup energetyczny. W Andrychowie kierująca hondą przy włączaniu się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi, czym doprowadziła do zderzenia.

W niedzielę (3 października) doszło do pięciu kolizji.

Około 11.45 w Barwałdzie Górnym kierowca, nieustalonego do tej pory pojazdu, przy włączaniu się do ruchu wymusił pierwszeństwo na kierującej peugeotem, która wyprzedzała hyundaia. Kierująca, aby uniknąć czołowego zderzenia, zjechała na prawą stronę jezdni i zderzyła się z hyundaiem. Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Czynności w tej sprawie prowadzi komisariat z Kalwarii Zebrzydowskiej – dodają policjanci z Wadowic.

Z kolei w Leśnicy kierowca subaru przy wymijaniu zderzył się z kierowcą seata, a w Stryszowie kierujący oplem przy skręcaniu w lewo najechał na omijającego go volkswagena.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments