Kultura i rozrywka Wadowice

Wagabundy na szlaku

Po raz 25. uczniowie szkół podstawowych z kalwaryjskiej gminy wyruszyli na wędrówkę turystycznymi ścieżkami i bezdrożami.

Aura sprzyjała – było słonecznie i ciepło. Obok uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brodach (organizatorzy imprezy), w jubileuszowym „Rajdzie Wagabunda” uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Kalwarii Zebrzydowskiej, Leńcz, Barwałdu Średniego i Zarzyc Wielkich.

W trakcie rajdu prowadzącego przez kalwaryjską gminę, uczniowie Szkoły Podstawowej w Brodach mieli okazję spotkać się z rówieśnikami z “bliźniaczej” szkoły – z Brodów w województwie świętokrzyskim. Szkoła u podnóża Gór Świętokrzyskich podobnie jak w kalwaryjskiej gminie nosi imię Janusza Korczaka. Była to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń oraz wspólnej zabawy.

Po dotarciu na metę uczestnicy spotkali się z Jerzym Hermą. Znany trener psów opowiedział o wędrówkach po lesie z czworonożnym pupilem, o wyposażeniu i bezpiecznym poruszaniu się po górskich szlakach.

Kulminacyjnym punktem imprezy było wręczenie dyplomów i pucharów dla uczestników rajdu. Wyróżniono grupy, które wykazały się nie tylko najlepszym czasem przejścia trasy, ale także szczególną znajomością lokalnej przyrody oraz duchem fair play. Z grona przedszkolaków zwyciężyła grupa „Pszczółki”, w kategorii klas I-III główną nagrodę odebrała klasa IIIa, a wśród najstarszych – VIIa.

W kategorii „goście” zwyciężyli uczniowie klasy 7a i 7c z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Patronat nad imprezą objął Wojewoda Małopolski Krzysztof Klęczar, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Stela oraz dyrektorka SP w Brodach Małgorzata Prażnowska.

W organizację rajdu włączył się Urząd Miejski Kalwarii Zebrzydowskiej, dyrekcja i Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Brodach oraz liczni sponsorzy.

Fot. Archiwum SP w Brodach.

google_news