Porady i inspiracje Na czasie

Wakacje na Costa del Sol – jak wybrać odpowiedni hotel

Wyjazd za granicę może być doskonałą odskocznią od codziennej rutyny i męczących obowiązków, ale jeżeli nie zostanie odpowiednio zaplanowany, to niekoniecznie spełni stawiane przed nim oczekiwania. Wakacje na Costa del Sol stanowią niesamowicie popularny kierunek, zwłaszcza wśród Europejczyków, ze względu na wiele ciekawych zalet tego regionu. Trzeba jednak zdecydować się na wybór konkretnego hotelu, a że istnieje szeroki wachlarz możliwości, należy najpierw się dowiedzieć, na co powinno się zwracać uwagę.

Położenie hotelu – gdzie powinien się znajdować?

Stolicą Costa del Sol jest Malaga, znana przede wszystkim z tego, że znajduje się tam wiele ciekawych zabytków. Jeżeli więc pragnie się mieć blisko do wszystkich interesujących miejsc, to warto wybrać hotel w tej okolicy, ewentualnie oddalony o kilka kilometrów. To szczególnie polecane rozwiązanie dla niezmotoryzowanych turystów. Istnieje jednak komunikacja miejska, działająca na tyle sprawnie, że wielu przyjezdnych decyduje się na korzystanie z niej. W Maladze działa kilka stacji kolejowych, w co wlicza się główny dworzec prowincji, obsługujący kolej szybkich prędkości. Jest tam także port morski, a więc dostanie się do stolicy nie będzie trudne.

Dotarcie do miasta z położonego w sporym oddaleniu hotelu zajmie jednak trochę czasu. Z drugiej strony trzeba również wziąć pod uwagę koszty noclegu – im bliżej centrum, tym kwoty będą wyższe. Należy więc w pierwszej kolejności określić posiadany budżet. Koszty poruszania się komunikacją miejską nie są wysokie, natomiast wynajem auta oraz zakup benzyny wiąże się już z większym wydatkiem. Trzeba uwzględnić w kalkulacjach wszystkie te czynniki, aby podjąć obiektywną decyzję.

Warto wspomnieć, że wakacje na Costa del Sol są doskonałym pomysłem zarówno dla osób, jakie pragną wypocząć, jak i dla wielbicieli nocnego życia i aktywnego wypoczynku. Jeżeli poszukuje się przede wszystkim ciszy i spokoju, najlepiej decydować się na hotele położone w oddaleniu od największych aglomeracji. Im bliżej centrum, tym więcej dyskotek, barów i klubów, otwartych niekiedy nawet do samego rana. Wszystko więc zależy od indywidualnych preferencji. Malaga i jej okolice to doskonałe miejsce dla imprezowiczów, stawiających przede wszystkim na dobrą zabawę i doskonałe towarzystwo. Hiszpanie są bowiem bardzo przyjaźni i chętnie nawiązują nowe znajomości z turystami.

Czy warto skorzystać z oferty all inclusive?

Wiele hoteli oferuje bardzo atrakcyjne wyżywienie, określając usługę jako all inclusive. W cenę pobytu wlicza się wtedy 3 posiłki, przekąski pomiędzy głównymi daniami, a także alkohol i napoje, niekiedy z drobnymi ograniczeniami. Na taką opcję warto się zdecydować zwłaszcza wtedy, kiedy nie planuje się intensywnego zwiedzania. To także bardzo atrakcyjna możliwość dla rodzin z dziećmi, ponieważ maluchy zyskują stały dostęp do przekąsek i nie trzeba martwić się o to, że pojawi się konieczność przygotowywania im jedzenia. Każdy bowiem pragnie odpocząć w trakcie urlopu, należy więc ograniczyć ilość obowiązków do minimum.

Zrezygnowanie z all inclusive to świetny pomysł dla osób, które uwielbiają próbować lokalnej kuchni. Wakacje na Costa del Sol mogą stać się wtedy prawdziwą kulinarną przygodą. Region ten obfituje bowiem w ogromną ilość wartych spróbowania dań. Najpopularniejsze regionalne posiłki to przede wszystkim:

  • gazpacho – hiszpańska zupa,
  • ajoblanco – chłodnik z migdałów,
  • sardinas fritas – smażone sardynki,
  • tapas – niewielkie przekąski, podawane do napojów,
  • espetos de sardinas – sardynki pieczone na żywym ogniu,
  • atun de almadraba – najlepszy tuńczyk w tej części Europy.

Hiszpańskie jedzenie cechuje się ogromną różnorodnością, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Owoce morza oraz ryby są w Andaluzji spożywane najczęściej, ze względu na panujący tam klimat oraz położenie geograficzne. Warto odwiedzać rozmaite restauracje, ponieważ każdy kucharz przygotowuje konkretny posiłek nieco inaczej.

Co powinien oferować godny uwagi hotel?

Wakacje na Costa del Sol w szczególnie w tak słonecznym kraju jakim jest Hiszpania  stwarzają wiele ciekawych możliwości odnośnie spędzania urlopu. Da się tam uprawiać sporty wodne, zwiedzać zabytkowe miejsca, a także wypoczywać na malowniczych plażach i pływać w czystej, błękitnej wodzie. Mimo to warto zwrócić uwagę na infrastrukturę hotelu, która pozwoli na urozmaicenie pobytu w Hiszpanii. Każdy ośrodek powinien zapewniać dostęp do co najmniej jednego basenu, a jeżeli zabiera się na wyjazd małe dzieci, konieczna jest obecność brodzika. Dzięki temu można zapewnić maluchom bezpieczeństwo. Doskonale, gdy na terenie hotelu znajduje się plac zabaw oraz zjeżdżalnie wodne. Dla kilkulatków są to wspaniałe atrakcje, gdzie chętnie spędzą sporą ilość czasu, tym samym dając rodzicom chwilę odpoczynku.

Jeżeli wybiera się opcję all inclusive, należy również zwrócić uwagę na lokalizację barów hotelowych. Powinny znajdować się niedaleko leżaków, aby nie trzeba było daleko wędrować, jeżeli zapragnie się na przykład wziąć sobie coś do picia. Na terenie niektórych ośrodków zlokalizowano kilka punktów do wydawania napoi i przekąsek między posiłkami. Dzięki temu nieważne gdzie konkretnie się jest, zawsze ma się w okolicy miejsce, w którym można zaopatrzyć się w jedzenie i picie.

google_news