Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Oświęcim

Wakacje w Egipcie zimą. Czy to dobry pomysł?

Wakacje to szczególny czas w roku, kiedy możemy na chwilę odetchnąć od codziennego życia. Jest to czas, w którym chcemy wypocząć zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Wiele ludzi preferuje wyjazdy w ciepłe kraje, w których można skorzystać z pięknej pogody oraz nabrać opalenizny od słońca, a także wykąpać się w morzu, dla odrobiny ochłody. W Polsce mamy mnóstwo takich miejsc, jednak są one idealne na wakacje jedynie letnią porą. Poza sezonem niestety nie możemy doznać takich przyjemności, dlatego wyjeżdżamy za granicę.

Jednym z miejsc, idealnych na wczasy zimą jest Egipt. Wakacje w Egipcie pozwolą na oderwanie się od chłodu oraz wiatru, który towarzyszy nam zimą w Polsce. Jak wyglądają wczasy w Egipcie?

Temperatury i pogoda w Egipcie w zimie.

Zwiedzanie Egiptu w upałach to nic przyjemnego. Właśnie dlatego zima w tym miejscu jest idealna. Możemy się bowiem spodziewać, że będzie ciepło, ale nie upalnie.

Pogoda w grudniu w Egipcie.

Jakie temperatury pojawiają w grudniu w Egipcie? To oczywiście zależy od miejsca. Dla porównania weźmy dwie miejscowości. Pierwszą z nich będzie Kair. W Kairze możemy się spodziewać temperatur od 19 do około 24 stopni Celsjusza oraz w większości bezdeszczowych dni. Takie temperatury są idealne zarówno do zwiedzania, jak i korzystania ze słońca, opalania się, czy kąpieli. Z kolei wyższych temperatur możemy zakosztować na przykład w Hurghadzie, gdzie temperatura w grudniu wynosi od 23 do około 27 stopni Celsjusza. Tutaj, tak samo jak w przypadku Kairu możemy się spodziewać w większości bezdeszczowych dni. Mogą się również zdarzyć pojedyncze skoki temperatur, nawet do 34 stopni Celsjusza, na początku grudnia.

Pogoda w styczniu w Egipcie.

Wyjeżdżając do Egiptu w styczniu możemy się niestety spodziewać nieco niższych temperatur. W przypadku Kairu są to temperatury, wahające się od 16n do około 20 stopni Celsjusza. W przypadku Hurghardu temperatury mogą wynosić od 20 do 23 stopni Celsjusza, ze skokami do nawet 27 stopni. Warto jednak podkreślić, że dalej można korzystać z morza i pływać. Jednak należy zwrócić szczególną uwagę na temperatury nocą, ponieważ wewnątrz kontynentu może być chłodno – od 8 do 13 stopni Celsjusza.

Pogoda w lutym w Egipcie.

Temperatury w Egipcie w lutym będą wyższe pod koniec miesiąca, mimo to przez cały miesiąc możemy się spodziewać słońca oraz przyjemnej, ciepłej pogody. Pozostając przy porównaniu dwóch miejscowości, w Hurghadzie temperatury w lutym wahają się od 20 do 27 stopni Celsjusza w dzień, w nocy natomiast jest nieco chłodniej – około 12 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o Kair, temperatury mogą wynieść od 17 do 24 stopni Celsjusza w dzień. W nocy natomiast, tak samo jak w Hurghadzie, średnia temperatura wynosi około 12 stopni Celsjusza.

Pogoda w marcu w Egipcie.

W marcu pogoda zaczyna rozpieszczać miłośników wysokich temperatur, ponieważ zaczyna się robić naprawdę ciepło. W Hurghadzie termometry pokazują od 24 do nawet 32 stopni Celsjusza w dzień, w nocy natomiast od 14 do 16 stopni powyżej zera. W Kairze z kolei możemy spodziewać się temperatur od 17 do 27 stopni Celsjusza. Są to dość duże wahania, dlatego przed samym wyjazdem warto sprawdzić prognozy pogody, aby spakować odpowiednie do pogody ubrania.

Czy zimą w Egipcie można się kąpać w morzu?

Oczywiście, że tak. Zimą w Egipcie temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Dlatego jeśli jest się miłośnikiem pływania w morzu, wakacje w Egipcie są idealne, nawet w grudniu bądź w styczniu.

Niższe koszty, czyli dlaczego warto pojechać na wczasy do Egiptu zimą.

Nie jest tajemnicą, że koszty wakacji poza sezonem potrafią być nawet trzykrotnie niższe. Właśnie dlatego bardzo dobrym pomysłem jest zaplanowanie urlopu na te miesiące. Jest to również idealne rozwiązanie na wakacje z dziećmi, ponieważ można się udać na wczasy podczas ferii zimowych. Jest to idealne oderwanie się od mroźnej oraz ponurej zimy w Polsce.

Wczasy w Egipcie zimą gwarantują brak tłumów.

Chyba nikt nie lubi zatłoczonych miejsc, zwłaszcza kiedy jedziemy odpocząć od zgiełku codziennego życia. Wybierając się do Egiptu zimą możemy się spodziewać nie tylko znacznie mniejszych kosztów, ale również mniejszej ilości turystów. Wiele osób planuje sobie urlop na wakacje, aby spędzić ten czas z dziećmi lub po prostu nie ma możliwości wyjazdów w okresie zimowym. Większość turystów w tym czasie korzysta również z uroków zimy, jeżdżąc na nartach lub snowboardzie. Dlatego możemy się spodziewać znacznie mniejszej ilości ludzi na plażach, w restauracjach, barach lub miejscach, które zwiedzamy. A jest to bez dwóch zdań bardzo duży plus, jeśli chodzi o wyjazd na wczasy za granicę.

Wakacje w Egipcie zimą to świetny pomysł.

Jak widać, Egipt jest idealnym rozwiązaniem, jeśli mamy dość mrozu, deszczu oraz szarej pogody. Wybierając się tam zimą możemy liczyć na znacznie mniejsze koszty wczasów, a zarazem na skorzystanie ze wszystkich atrakcji, jakie Egipt proponuje latem. Możemy się więc kąpać w morzy oraz opalać, a także zwiedzać Egipt bez męczących upałów.

google_news