Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie

Wakacje w Turcji – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Wakacje w Turcji na Riwierze Tureckiej czy w innych miastach cieszą się obecnie coraz to większą popularnością. Głównie wynika to z faktu, że Turcja dołożyła obecnie wszelkich starań do tego, by skutecznie otworzyć się na turystów i zachęcić ich do odwiedzenia kraju. Polscy turyści chętnie z tej możliwości korzystają i nie powinno nas to w zasadzie dziwić. Dlaczego? Otóż Turcja to nie tylko zjawiskowe kurorty, ale przede wszystkim dorobek kulturalny i architektoniczny. Wiele osób wskazuje na to, że w Turcji można znaleźć dosłownie wszystko to, co jest nam potrzebne do spędzenia niesamowitych wakacji. Jeśli jednak zależy nam na tym, by przebiegły one w miłej atmosferze, wówczas musimy się do nich odpowiednio przygotować. Co więc warto wiedzieć, zanim wybierzemy się na wakacje w Turcji?

Wczasy w Turcji? Pamiętaj, by zarezerwować loty wcześniej!

Wiele turystów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby nie loty, to wakacje w Turcji  mogłyby być całkiem tanie. Jednocześnie zwykle to my sami popełniamy błąd planując wakacje w Turcji, w momencie kiedy decydujemy się na zakup biletów na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że linie lotnicze realizują połączenia do największych, tureckich miast w formie stałej, jednak nie oznacza to, że ceny takiej przyjemności również są stałe. Okazuje się, że tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, spotkamy się z najwyższymi cenami lotów na wczasy w Turcji. Jeśli więc mamy w planach takich wyjazd, warto zarezerwować sobie loty nawet i miesiąc wcześniej. Oczywiście warto wiedzieć, że taki lot można zawsze odwołać, a część kosztów zostanie nam zwrócona. Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na wakacje w Turcji, wówczas nie bójmy się dokonać rezerwacji biletów z odpowiednim wyprzedzeniem. Zagwarantuje nam to bowiem najniższą z możliwych cen.

Noclegi w Turcji – jak i kiedy rezerwować?

Jeśli wakacje w Turcji mają się wkrótce spełnić, wówczas pamiętajmy o tym, że noclegi w Turcji również czekają na naszą rezerwację. Przede wszystkim pamiętajmy, że hotele w Turcji, a w szczególności w popularnych kurortach Riwiery Tureckiej to hotele luksusowe i pięciogwiazdkowe. Za noc w nich zapłacimy nawet od 500-600 złotych dla jednej osoby. Niemniej jednak noclegi w Turcji mogą być o wiele tańsze, o ile zdecydujemy się na mniej popularne miasto i nieco niższe standardy. Wyjeżdżając na wakacje w Turcji warto jednak pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić dzielnicę w której mamy zarezerwowany nocleg i możliwości dojazdu. Wówczas zadbamy także o to, by nasze noclegi w Turcji były po prostu bezpieczne. Co więcej, dokonujmy rezerwacji przez autoryzowane strony, gdyż jest to zwykle gwarancja możliwie najniższej ceny. Nie zapominajmy, że hotele w Turcji oferują all inclusive i często jest to sposób na obniżenie kosztów wakacji, więc warto z takiej oferty również skorzystać.

Wakacje w Turcji i poruszanie się po mieście

Spędzając wczasy w Turcji z pewnością zauważymy, że miasta bywają mocno zatłoczone i zakorkowane. Wobec tego, choć w Turcji istnieje możliwość wynajmu pojazdu- a taką opcje zaoferują nam również hotele w Turcji, to jednak nie jest to optymalny i ekonomiczny sposób na poruszanie się po mieście. Warto nieco bardziej zaufać komunikacji miejskiej. Nie da się bowiem ukryć, że dzięki niej dojedziemy praktycznie w każdy zakątek, a także możemy bez problemu poruszać się pomiędzy miastami. Ceny biletów na komunikację miejską, w momencie kiedy spędzamy wakacje w Turcji, również nie są wysokie. Jeden przejazd to koszt około 1,5 złotych. Komunikacja miejsca w Turcji jest więc jednym z bardziej optymalnych sposobów na to, by zwiedzać miasta i poznawać ich atrakcje.

Wczasy w Turcji – który region warto wybrać?

Wakacje w Turcji mogą być niezapomnianym przeżyciem. Warto się jednak zastanowić, który region kraju wybrać na swój wypoczynek. Możemy bowiem zdecydować się na wczasy w Turcji na Riwierze Tureckiej- tam znajdziemy najdroższe i najbardziej luksusowe hotele w Turcji oraz piękne plaże, ale także na zwiedzanie Ankary lup Kapadocji. Można rozważyć ten aspekt głównie pod względem ekonomicznym. Region Riwiery Tureckiej zwykle jest najbardziej kosztownym rozwiązaniem. Z kolei inne regiony na wakacje w Turcji zaoferują nam z kolei nieco bardziej przystępne ceny, więc o tym również warto pamiętać w momencie kiedy zaplanowaliśmy nasze wczasy w Turcji.

Wakacje w Turcji- o czym jeszcze warto pamiętać przed samym wyjazdem?

Przed wyjazdem na wakacje w Turcji, oprócz tego, że musimy zarezerwować loty i noclegi w Turcji, warto przygotować się od nieco bardziej merytorycznej strony. Co mamy tu na myśli? Otóż zaplanujmy sobie dokładnie zwiedzanie. Wakacje w Turcji nie muszą nam upłynąć pod znakiem jednego miasta. Zwykle w okolicy znajdują się zabytkowe osady i stanowiska archeologiczne, które z całą pewnością warto zwiedzić. Co więcej wczasy w Turcji pozwalają nam również na obcowanie z niesamowitymi zjawiskami natury jak np. wapienny szlak w Pamukkale. Warto więc dobrze zaplanować sobie wakacje w Turcji, a z pewnością będą one niezapomniane!

google_news