Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich. Pociągiem do Zakopanego

Pociąg spółki Koleje Śląskie na stacji Węgierska Górka. Fot. Paweł Szczotka

W niedzielę 14 czerwca zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich. Uruchomione zostaną weekendowe połączenia do Zakopanego!

Pociąg Ornak do Zakopanego będzie kursował od 4 lipca do 29 sierpnia w soboty i niedziele. Wyjazd z Katowic zaplanowany został na godzinę 6:26, zaś z Zakopanego w podróż powrotną o 16:15. Ornak przejedzie między innymi przez stacje: Bielsko-Biała, Żywiec, Rabka-Zdrój i Nowy Targ.

Przez cały okres trwania „wakacyjnego” rozkładu jazdy (14 czerwca 2020 – 29 sierpnia 2020) kontynuowane będą prace linii kolejowej do Wisły Głębce (S6). Oznacza to całkowite wstrzymanie ruchu od Chybia do Wisły Głębce. Podobnie jak wiosną, za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w dwóch relacjach.

Linia czerwona będzie kursować w relacji Bielsko-Biała Główna – Wisła Głębce – Bielsko- Biała Główna.

Linia zielona obsłuży mniejsze miejscowości pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Ustroniem, gdzie będzie skomunikowana z autobusami ekspresowymi jadącymi z lub do Bielska-Białej. W przypadkach kiedy sytuacja ruchowa nie pozwoli na skomunikowanie autobusów w Ustroniu, relacja linii zielonej zostanie wydłużona do Wisły Uzdrowiska. Autobusy będą skomunikowane z pociągami linii S5 w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej, a w niektórych przypadkach z pociągami linii S61 w Chybiu. Równolegle będą prowadzone prace pomiędzy Czechowicami a Chybiem. Wszystkie pociągi zostaną skierowane przez Zabrzeg Czarnolesie.

google_news