E-edukacja Wadowice

Walczyli na ziemi i głęboko pod nią

Fot. SP w Stroniu

Przez trzy dni (4-6 czerwca) w Bochni oraz Mikluszowicach trwał finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W gronie najlepszych drużyn w kraju (mistrzów województw) znalazła się po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Stroniu i znowu pokazała klasę.

Uczniowie tej szkoły, jako zwycięzcy finału wojewódzkiego, reprezentowali Małopolskę zarówno w kategorii młodszej (IV-V SP) jak i starszej (klasy VI-VIII SP oraz III gimnazjum). W kategorii młodszej Szkołę Podstawową w Stroniu reprezentowali: Mariola Jurek, Wiktoria Klimowska, Jakub Kosmyra oraz Adrian Odrowąż. W kategorii starszej wystąpili Natalia Nowak, Jakub Klimeczko oraz Adrian Odrowąż.

W kategorii młodszej losy zwycięstwa decydowały się do ostatniego przejazdu. Ostatecznie strońscy uczniowie zajęli II miejsce w kraju, a Radosław Odrowąż w klasyfikacji indywidualnej zdobył brązowy medal! W kategorii starszej rywalizacja była jeszcze bardziej emocjonująca. Różnica pomiędzy pierwszym, a siódmym miejscem wyniosła zaledwie 4 punkty. W ostatecznej klasyfikacji stronianie zajęli siódmą lokatę.

Niezwykłą atrakcją dla zawodników był fakt, iż konkurencje rowerowego toru przeszkód oraz pierwszej pomocy przedmedycznej odbywały się… 250 metrów pod ziemią, w kopalni soli w Bochni. – Od 4 lat z Mistrzostw Polski przywozimy medal w klasyfikacji drużynowej, są to 1 złoty oraz 3 srebrne. W całej historii startów w finałach centralnych wzbogaciliśmy naszą kolekcję o 7 medali drużynowych w 9 startach – nie kryje dumy Jan Gębala, dyrektor SP w Stroniu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments