Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Walka z ubezpieczycielem o odszkodowanie? Wybierz najlepszą kancelarię, sprawdź najnowszy ranking!

Proces ubiegania się o odszkodowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Rzadko kiedy ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu kwotę, która jest adekwatna do poniesionych szkód. Warto sprawę powierzyć specjaliście. Jak go wybrać?

Trudna walka z firmą ubezpieczeniową

Wielu poszkodowanych przekonało się, że samodzielna walka z zakładem ubezpieczeń nie należy ani do przyjemnych, ani łatwych czynności. Niestety bardzo często zdarza się tak, że wypłacona kwota jest zbyt niska. Ponadto nierzadko samodzielnie składane wnioski o odszkodowanie są odrzucane.

Dlatego też wiele osób poszkodowanych w wypadkach decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalisty. I słusznie! O tym gdzie i jak szukać profesjonalnej pomocy możesz dowiedzieć się tutaj: https://ranking-odszkodowania.pl/blog/pomoc-w-uzyskaniu-odszkodowania,720

Wybór kancelarii

Na polskim rynku jest wiele firm oraz kancelarii odszkodowawczych, dlatego też osoby szukające pełnomocnika mogą mieć problem z jego wyborem. Ponadto, tak jak zresztą w każdej innej branży zdarzają się podmioty, które nie do końca działają w sposób uczciwy.

Wybierając swojego przedstawiciela należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Niestety niektóre kancelarie czy firmy zatrudniają osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy oraz odpowiedniego doświadczenia w prowadzeniu tego rodzaju spraw. Nie oszukujmy się taki pełnomocnik może tylko zaszkodzić poszkodowanemu, zamiast pomóc.

Poszkodowany zanim zdecyduje się skorzystać z usługi odszkodowawczej powinien zweryfikować z kim nawiązuje współpracę. Jak to zrobić? Najlepiej na podstawie opinii, które można znaleźć w internecie. Takich miejsc, gdzie można zostawić ocenę oraz napisać swego rodzaju recenzje jest sporo. Nie wszystkie jednak są wiarygodne. Dlaczego? Bo mogą być moderowane.

Ranking kancelarii odszkodowawczych

To właśnie z myślą o takich osobach powstał ranking kancelarii odszkodowawczych, który jest oparty właśnie na opiniach klientów z wiarygodnych źródeł: wizytówki Google, profilu na Facebooku czy portalu Panorama Firm.

W naszym rankingu brana jest pod uwagę nie tylko wysokość wystawionych ocen, ale i również ich ilość. Ponadto każde źródło opinii klientów ma określoną wagę. Celem było stworzenie takiego rankingu, który jest niezależny i ma przejrzyste zasady – mówi Paulina z ranking-odszkodowania

O co może walczyć poszkodowany? Ile może otrzymać?

W zależności oraz rodzaju oraz zakresu doznanych w wyniku wypadku obrażeń poszkodowany może wnioskować o różne świadczenia:

  • odszkodowanie z OC sprawcy

W myśl obowiązujących przepisów osoba poszkodowana może domagać się zwrotu kosztów, które była zmuszona ponieść związku z wypadkiem. Chodzi tutaj o takie koszty jak: zakup leków i sprzętu medycznego, wizyty u specjalisty, dojazd do medycznych placówek. Oczywiście nie jest to zamknięta lista.

  • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę

Z polisy OC sprawcy można uzyskać zadośćuczynienie. To świadczenie, które ma na celu rekompensatę szkody o charakterze niematerialnym, tj. cierpień fizycznych oraz psychicznych.

  • renta wyrównawcza

O rentę wyrównawczą poszkodowany może się ubiegać, jeśli w wyniku obrażeń spowodowanych wypadkiem nie może podjąć pracy zarobkowej, zwiększyły się jego potrzeby bądź zmniejszyły widoki na przyszłość.

Wysokość odszkodowania po wypadku

To, ile wyniesie świadczenie nie zależy tylko i wyłącznie od rodzaju oraz rozmiaru obrażeń. Wypłaty od ubezpieczyciela nierzadko dosyć znacznie się różnią – nawet w teoretycznie podobnych przypadkach. Odszkodowanie po wypadku może sięgnąć nawet ponad 5 mln euro. Tyle na ten moment wynosi suma gwarancyjna dla szkód osobowych. Więcej na temat kwoty odszkodowań: https://ranking-odszkodowania.pl/blog/odszkodowanie-po-wypadku-samochodowym,722 

Artykuł partnera

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
henio
henio
1 miesiąc temu

mi stluczka sie nie raz zdarzyła i nigdy nie miałem problemow z dostaniem hajsu. ergo hestia problemow nie robi