Wydarzenia Cieszyn

Warsztat samochodowy w ogniu. Po jednego z rannych wysłano śmigłowiec LPR-u | WIDEO

Kadr z filmu OSP Cieszyn-Mnisztwo, który zamieszczamy poniżej.

Kilka minut po 17.00 dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie otrzymał zgłoszenie o pożarze warsztatu samochodowego w Cieszynie przy ulicy Śnieżnej. W zdarzeniu tym ucierpiały dwie osoby.

Warsztat, w którym pojawił się ogień, spłonął całkowicie. To budynek o wymiarach około 5 na 8 m, murowany, kryty dachówką. Strażackie działania skupiły się na ratowaniu znajdującego się tuż obok budynku mieszkalnego. Dom udało się ocalić, z niewielkimi stratami. Okopcona została elewacja.

Niestety w pożarze poszkodowane zostały dwie osoby. Pomocy udzielały im zespoły ratownictwa medycznego, które dotarły na miejsce zdarzenia jeszcze przed strażackimi zastępami. Jedna z osób została zabrana karetką do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. W przypadku drugiej konieczna była pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowana osoba została przetransportowana helikopterem do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak informuje dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, w akcji brały udział trzy zastępy PSP i sześć zastępów OSP. Działania ratownicze dobiegły końca. Trwa dogaszanie pogorzeliska i prace rozbiórkowe.

 

google_news