Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Wchodzi korekta rozkładu pociągów

Fot. Paweł Szczotka

Uwaga pasażerowie! Po raz drugi w tym roku wprowadzana zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zacznie ona obowiązywać od niedzieli (9 czerwca) i potrwa do 31 sierpnia.

W przypadku połączeń spółki PKP Intercity nowością będzie wakacyjny pociąg TLK Podhalanin Szczecin – Poznań – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Kęty – Wadowice – Zakopane. Także i w wakacje zamiast dziennego IC Szyndzielnia Bielsko-Biała – Wrocław pojedzie TLK Pirania Bielsko-Biała – Wrocław – Kołobrzeg oraz dodatkowo nocny TLK Pirat z Bielska-Białej do Kołobrzegu i Świnoujścia. Poza tym w wakacyjne soboty pojedzie EIC Fregata Bielsko – Warszawa – Gdańsk – Kołobrzeg, który w drogę powrotną wyjedzie w niedziele. Pociągi IC Oscypek Warszawa – Bielsko-Biała – Chabówka/Zakopane oraz weekendowy TLK Halny Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Bielsko-Biała – Zakopane od lipca, zamiast przez Żywiec i Jeleśnię, pojadą przez Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską Lanckoronę. Również pociąg spółki Koleje Śląskie Ornak Katowice – Rabka-Zdrój/Nowy Targ/Zakopane od lipca zamiast przez Żywiec zostanie przekierowany przez Kęty i Wadowice z dodatkowym postojem w Kozach.
W przypadku pozostałych pociągów dalekobieżnych spółki PKP Intercity zmienią się minuty odjazdów. Również minutowe zmiany dotyczyć będą połączeń spółki Koleje Śląskie w relacjach Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice – Cieszyn oraz cieszącej się największą popularnością trasy Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń. Zapowiadana wcześniej komunikacja zastępcza od 10 czerwca do 19 lipca pomiędzy Milówką a Zwardoniem została odwołana i pociągi będą jeździć normalnie. Zmiany minutowe niektórych pociągów, i to w różnych okresach, czekać będą na pasażerów spółki Polregio na trasach Bielsko-Biała – Kozy – Kęty – Andrychów – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków. Od 10 do 19 czerwca podróżni będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej od Bielska aż do Krakowa, natomiast od 20 czerwca do 31 sierpnia na odcinku Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Płaszów. Z kolei na trasie Kraków Główny – Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice pojawi się nowy kurs. W przypadku weekendowych pociągów spółki Polregio na trasie Żywiec – Jeleśnia – Sucha Beskidzka – Maków Podhalański, będą one kursować do 28 czerwca i powrócą dopiero we wrześniu. W połączeniach międzynarodowych ze Zwardonia do słowackich Czadcy i Żyliny nie będzie zmian i nadal będzie jeździć pięć pociągów dziennie.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Fan kolei Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fan kolei
Gość
Fan kolei

Teraz widać, jak by się przydała zlikwidowana linia kolejowa 103, Trzebinia – Skawce. Ale Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi.