Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

“Wchodzi” nowa kolejowa korekta rozkładu jazdy

Po kilku miesiącach przerwy pociągi ponownie wjadą na stację Jordanów. Fot. Paweł Szczotka

Od niedzieli, 12 czerwca, w całej Polsce wejdzie w życie kolejna w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Przez kilka tygodni pasażerów czeka zastępcza komunikacja autobusowa między innymi na linii do Zwardonia.

Jak informuje Magdalena Janus, z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, kontynuacja szerokiego zakresu prac w stacji Zwardoń wymaga zmian w komunikacji. Od 13 czerwca do 29 lipca zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów pomiędzy Rajczą a Zwardoniem. Wówczas na tym odcinku wprowadzona zostanie przez całą dobę zastępcza komunikacja autobusowa. Wyjątkiem będzie weekendowy pociąg IC „Beskidy” Warszawa – Zwardoń, który dojedzie do Żywca. Stąd pasażerowie pojadą zastępczym autobusem aż do Zwardonia. To wiąże się oczywiście ze zmianami odjazdów pociągów czy zastępczych autobusów.

Również komplikacje w podróży czekają pasażerów na linii Żywiec – Jeleśnia – Sucha Beskidzka. Dalekobieżny pociąg IC „Halny” Bydgoszcz – Zakopane od 25 czerwca do 12 sierpnia będzie jeździł od Bielska-Białej przez Wadowice z pominięciem Żywca i Jeleśni. W tym czasie od Bielska-Białej do Suchej Beskidzkiej Zamek przez Żywiec i Jeleśnię uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Normalnie „Halny z Bydgoszczy do Zakopanego przez Żywiec pojedzie od 13 sierpnia do 31 sierpnia. Natomiast od 15 do 31 sierpnia przez Żywiec jeździć będzie nocny IC „Podhalanin” Szczecin – Zakopane (nie będzie zatrzymywał się w Jeleśni). Niestety cieszący się sporym zainteresowaniem pociąg spółki Koleje Śląskie sprinter „Ornak” Katowice – Zakopane będzie jeździł przez Żywiec, Jeleśnię, Hucisko i Lachowice Centrum tylko od 13 do 31 sierpnia. Natomiast od 30 czerwca do 12 sierpnia pojedzie od Bielska przez Wadowice. W tych terminach nie będzie jednak zastępczej komunikacji przez Żywiec i Jeleśnię. Pomiędzy 12 a 26 czerwca w piątki i niedziele pociągi spółki Polregio „Pilsko” Kraków – Żywiec oraz Sucha Beskidzka – Żywiec będą dojeżdżać tylko do Jeleśni. Dalej do Żywca podróżni przewożeni będą zastępczymi autobusami.
Od 25 czerwca na linii Kraków – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Sucha Beskidzka/Sucha Beskidzka Zamek – Maków Podhalański – Jordanów – Zakopane powrócą pociągi.

Szeroki zakres prac na stacji Zakopane wymagał przygotowania stacji tymczasowej. Pociągi będą kursować do tymczasowej stacji usytuowanej obok stacji postojowej PKP Intercity przy ulicy Spyrkówka w Zakopanem, około 2 km przed stacją Zakopane. Tymczasowa stacja będzie dostosowana do obsługi podróżnych. Takie rozwiązanie pozwala na sprawną przebudowę stacji Zakopane i budowę przez miasto parkingów, przebudowę ulic i budowę placu komunikacyjnego – podkreśla Magdalena Janus.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z B
Jan z B
1 miesiąc temu

Wypiękniały nam dworce,stacje .trakty kolejowe w naszym regionie. Zasługa ci to dobrej zmiany oraz mojego krajana dyr.Z. Dziękujemy. Z poważaniem.

Iza
Iza
1 miesiąc temu
Reply to  Jan z B

A jeździsz regularnie, Janie z B, tymi pięknościami czy tak z daleka? Mam sąsiada, który nie robi regularnie zakupów w sklepach, robią to kobiety w domu (żona, córka), nie tankuje auta bo nie ma prawa jazdy, rzadko rusza się z domu dalej, ogląda TV z jednego kierunku i twierdzi, że nie ma drożyzny, jest pięknie.

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

Tradycyjnie na wakacje. Południe nadal odcięte od połączeń do stolicy morza .Skandaliczne skomunikowania.Taka sobie ekologia👎

nieco inaczej
nieco inaczej
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

proszę nie obrażać ekologii, nie ten palec do użycia. A jaka to jest stolica morza może?

korektunia
korektunia
2 miesięcy temu

Tu trudno mówić o korekcie w sam raz na wakacje.