Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Wchodzi nowy rozkład jazdy pociągów

Fot. Paweł Szczotka

Od jutra (9 grudnia) w całej Polsce zacznie obowiązywać nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Jakie zmiany szykują się w naszym regionie?

Nowy roczny rozkład obowiązywać ma do 14 grudnia 2019 roku, ale w ciągu jego trwania wprowadzone zostaną tak zwane korekty (najbliższa 10 marca). Największe zmiany czekają nas w przypadku pociągów dalekobieżnych spółki PKP Intercity.

■ Zamiast porannego pendolino z Bielska-Białej do Warszawy pojedzie zwykły skład wagonowy EIC Ondraszek (pozostaną dwa pendolina do Gdyni przez Warszawę).

■ Zlikwidowany zostanie IC Wysocki z Bielska do Warszawy.

■ Zamiast IC Zamenhofa z Bielska do Białegostoku pojedzie IC Damrot tylko do Warszawy.

■ Zamiast obecnego IC Ondraszka Bielsko – Warszawa – Białystok cztery godziny później pojedzie tylko w dni robocze IC Daszyński.

■ Obecny weekendowy pociąg IC Soła Zwardoń – Bielsko – Warszawa w pozostałe dni pojedzie dodatkowo jako IC Korfanty Żywiec – Bielsko – Warszawa.

■ Stolica Podbeskidzia otrzyma także dodatkowe połączenie z Warszawą jako IC Oscypek, który w sezonie zimowy i letnim oraz późnojesiennym pojedzie w relacji Zakopane – Żywiec – Bielsko – Warszawa, a w pozostałym okresie jako Bielsko – Warszawa.

■ W czasie letnich wakacji zamiast IC Szyndzielnia z Bielska do Wrocławia pojedzie TLK Pirania w relacji Bielsko – Wrocław – Kołobrzeg.

■ Niestety z rozkładu „wyleci” dzienny TLK Klimczok Bielsko – Poznań – Szczecin.

■ TLK Artus Bielsko – Wrocław – Gdynia nie będzie już miał w wakacyjne weekendy grupy wagonów do Kudowy-Zdroju.

■ W rozkładzie pojawią się dwa nowe nocne pociągi TLK Rozewie Bielsko-Biała – Czechowice-Dziedzice – Poznań – Bydgoszcz – Gdynia, który pojedzie codziennie, a w sezonie zimowym i letnim będzie miał wagony do Świnoujścia oraz TLK Podhalanin Szczecin – Poznań – Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Kęty – Wadowice – Zakopane (w okresie świątecznym oraz od połowy stycznia do 24 lutego, a także w letnie wakacje).

■ Czechowice-Dziedzice od 13 kwietnia 2019 roku zyskają bezpośrednie dzienne połączenie z Wiedniem przez Ostrawę. Będzie to grupa wagonów IC Sobieski, który pojedzie z Krakowa.

■ W połączeniach regionalnych częściej pojedzie pociąg Kolei Śląskich Ornak Katowice – Bielsko – Żywiec – Jeleśnia – Zakopane, który kursować będzie codziennie w ferie zimowe województwa śląskiego i w wakacje.

■ W przypadku połączeń pociągów osobowych na trasie Katowice – Bielsko – Żywiec – Zwardoń zmienią się jedynie godziny odjazdów.

■ Natomiast spółka Polregio na linii Bielsko – Kęty – Wadowice – Kraków pozostawi taką samą liczbę połączeń, ale w niektórych przypadkach znacznie zostaną przesunięte odjazdy pociągów.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
3 lat temu

SZkoda ze likwiduja pociag do Szczecina

SB....
SB....
3 lat temu

Co z linią do Cieszyna ? Dlaczego nie ma połączenia Bielsko – Wisła ? :/:/

imię
imię
3 lat temu
Reply to  SB....

po co ?