E-edukacja Żywiec

Wędrowali i zbierali śmieci wokół Żywca

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Około 800 osób wzięło udział w 20. Jesiennym Zlocie Turystyczno-Ekologicznym „Czyste Góry 2018”, który tym razem odbywał się w okolicach Żywca.

Zadaniem uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Żywiecczyzny było przejście pięcioma wyznaczonymi trasami, a przy tej okazji posprzątanie szlaków ze śmieci.

Młodzież zebrała w sumie kilkadziesiąt worków odpadów, plastikowych butelek i śmieci, które zapełniły kontener – mówi Jacek Seweryn, nauczyciel z Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu oraz inicjator i organizator akcji obok Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Na mecie zlotu, który umiejscowiono przy żywieckim amfiteatrze pod Grojcem, uczniowie wzięli udział w konkursach: ekologiczno-krajoznawczym i wiedzy o ochronie środowiska oraz wiedzy turystycznej. W konkursie na największą ilość zebranych śmieci wygrał Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Łodygowicach, a trzecie Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Żywcu. Na kolejnych miejscach uplasowali się: SP Trzebinia, SP Wieprz i SP Międzybrodzie Żywieckie. W konkursie na najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne Powiatu Żywieckiego 2017/2018 w kategorii szkół podstawowych wygrały SKKT przy SP w Trzebini i SKKT przy SOSW w Żywcu. Drugie miejsce zajęło SKKT przy SP nr 6 w Żywcu, a trzecie SKKT przy SP nr 8 w Żywcu. Wyróżnienia wręczono dla SKKT przy SP w Zwardoniu, SKKT przy SP w Rajczy i SKKT przy SP w Juszczynie. W kategorii szkół średnich wygrało SKKT Kangchendzonga przy Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu. Drugą pozycję zajęło SKKT przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Żywcu, a trzecie SKKT przy Zespole Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w Żywcu.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments