Weekend bogaty w sukcesy. Karatecy Shindo na podium

Pierwszy weekend października, był bogaty w starty i sukcesy dla zawodników i zawodniczek KS Shindo Cieszyn. Podopieczni Piotra Szymali zdobyli pięć medali w trzech turniejach.

XXIX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w karate olimpijskim, przyniosły pierwsze zdobycze. Łukasz Polak zwyciężył w kumite U-21 (kategoria do 75 kg), Wiktoria Krystek była trzecia w kumite juniorek młodszych (kategoria do 47 kg), a Maja Borzęcka stanęła też na trzecim stopniu podium w kata juniorek młodszych.

W Legnicy odbyły się ponadto Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Strefy Południowej, gdzie Igor Przybycin zajął 3. miejsce w kumite (kategoria +50 kg). Równolegle we Wrocławiu startowała Patrycja Kądziałka i wywalczyła brązowy medal w konkurencji kata, podczas Akademickich Mistrzostw Polski Karate WKF.