Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

Weekend i Kabaret Rak gwiazdami święta plonów w Hażlachu

Już w najbliższą sobotę, 3 września odbędą się Dożynki  Powiatu Cieszyńskiego. Co roku lokalizowane są w innej gminie. Impreza, tym razem będzie miała miejsce w Hażlachu. W związku z tym, że wydarzenie wraca po dwóch latach przerwy, aby wynagrodzić wszystkim zgromadzonym czas oczekiwania, przygotowano jeszcze więcej atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się od dożynkowego korowodu, który wyruszy spod tamtejszego Domu Przyrodnika, a przejdzie do kościoła ewangelicko – augsburskiego w Hażlachu, gdzie odprawiona zostanie msza święta w podziękowaniu za zebrane plony. Po zakończonym nabożeństwie korowód przeniesie pod Urząd Gminy w Hażlachu, skąd uda się na miejsce docelowe imprezy, czyli pod wiatę Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie wszyscy razem będą bawić się przy okazji rzeczonej imprezy.

fot. mat. pras. / plakat wydarzenia

Co ciekawe, tegoroczna impreza otrzymała wsparcie z projektu „Dożynki – zwyczaje na Śląsku Cieszyńskim”.

O godz. 18:00 dla zgromadzonych wystąpi Kabaret Rak w osobie Krzysztofa Respondka i Krzysztofa Hanke, a o 20:00 scenę przejmie zespół Weekend, którego liderem jest Radek Liszewski. To pewne, że nie zabraknie jednego z największym discopolowych hitów, czyli utworu “Ona tańczy dla mnie”.

Nie zabraknie też bogatego bufetu i atrakcji dla najmłodszych. Strefa zabaw będzie czynna do godz. 20:00.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments