Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Weekend pod kryptonimem “Prędkość”

Fot. Policja

Dzisiaj i jutro na drogach całego kraju, między 6.00 a 22.00, policjanci przeprowadzają akcję “Prędkość”.

Mundurowi zapowiadają, że użyją wszystkich dostępnych urządzeń do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Poza prędkością kontrolowany będzie stan trzeźwości kierowców, sprawdzane wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

– Na pobłażanie nie mogą liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci – zapowiadają policjanci.

Najcięższe naruszenia dotyczące prędkości to jej przekroczenie o więcej niż 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym (skutkuje utratą prawa jazdy) oraz prowadzenie samochodu po wcześniejszej utracie uprawnień (grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2).

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
3 lat temu

Walić mandaty i punkty karne równo!!! Niech wiocha trzymająca kierownicę w swoich 25 letnich bmw czy audi traci uprawnienia!!!!

Łukasz
Łukasz
3 lat temu
Reply to  Jack

Frustrat.

Dominik
Dominik
3 lat temu
Reply to  Jack

Młodzi już nawet mercedesami jeżdżą…😂 tylko w Polsce i w Czechach są punkty karne… na Słowacji jak się przekroczy prędkość dajmy tak jak u nas o 50 w terenie zabudowanym albo na autostradzie jedzie się 200km/h to się nazywa mandat śmierci 800€ Bo już miałem taki jeden,płacisz i normalnie możesz jezdzic pracować i wogóle, a u nas biorą prawko i co masz robić przez 3 miesiące…?panstwo niech Cię utrzymuje… żaden kierowaca nie jest święty….