Wydarzenia Żywiec

Węgierska Górka: Budują pałac?

Fot. Paweł Szczotka

W centrum Węgierskiej Górki trwa rozbudowa Urzędu Gminy. Wielu mieszkańców uważa, że samorządowcy za spore pieniądze budują dla siebie pałac.

Ludzie mają wiele pretensji do władz gminnych, że na ich postulaty o budowę czy remonty dróg samorządowcy odpowiadają, iż nie mają na to pieniędzy, a tymczasem potrafią je znaleźć na rozbudowę urzędu. Sprawa została poruszona przez część radnych podczas niedawnych obrad Rady Gminy Węgierska Górka. Wójt Piotr Tyrlik zaznacza, że urzędnicy nie budują sobie pałacyku, ale jego zdaniem przychodzący do urzędu mieszkańcy powinni być przyjmowani w godnych warunkach.

Więcej o “pałacykowym” zamieszaniu w Węgierskiej Górce przeczytać można w najnowszym wydaniu tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” 

E-wydanie tygodnika “Żywiecka Kronika Beskidzka” dostępne jest pod adresem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-nr-40-z-08102020-p-602.html

Fot. Żywiecka Kronika Beskidzka

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
14 dni temu

Projekt rozbudowy jak zawsze z pominięciem zamówień publicznych.

Marek
Marek
15 dni temu

Zaora odebrac prąd gaz samochody etc.bedzie pan zadowoony

Hermenegilda
Hermenegilda
16 dni temu

Do “niestety”
Obwodnicę Górki buduje “wszechwładza lokalnych samorządowców”? Nie trzeba być “warszawiakiem” aby dostrzec, że w pretensjach ludzi o postulaty nie ma wielkiej logiki. Wójt powinien dodać do swojej odpowiedzi, że również ważne jest aby nie tylko mieszkańcy byli przyjmowani w rozbudowanym urzędzie godnie ale także klienci zewnętrzni, którzy mają prawo spoza gminy do gminy przyjechać (a może nie). I tu powstanie następny problem, że może trzeba rozbudować, poprawić i parking przyurzędowy. Oczywiście wójt tego sam nie zrobi, nie zrobią tego mieszkańcy w czynie społecznym, trzeba wynająć rzekomych kolegów i niestety zapłacić.

warszawiak
warszawiak
16 dni temu

Do Krucjaty.

Wystąp do gminy aby nie rozwijali gminy nie budowali dróg a te co istnieją to niech zawężą. Będzie się wam tam świetnie poruszało.
Szkoda słów i czasu na czytanie tych bzdur. jest tam wam za dobrze.
Pozdrawiam logicznie myślących.

niestety
niestety
16 dni temu

A obwodnica Górki nie ma szans na powstanie wcześniej niż za 5 lat i to przy dobrych wiatrach. To jest prawdziwy problem tej miejscowości. Węgierska Górka jest bardzo dobrym przykładem do czego prowadzi “wszechwładza” lokalnych samorządowców. A zobaczycie co będzie jak wygra ………………….. wiadomo kto.

Krucjata wg.
Krucjata wg.
17 dni temu

Niestety to prawda od jakiegoś czasu Górka zamienia się w beton to obok ronda jest największym przykładem wydawania publicznych pieniędzy żeby tylko kolesie zarobili następny przykład to droga przez Bukowinę rok temu była poszerzana oczywiście przez zaprzyjaźniona firmę pana K. Oni myślą że zostaną na stołkach do końca świata ….

Alek
Alek
17 dni temu

Z tego co słyszałem to wójt ma bardzo duże zadłużenie, i po co to stawiać takie budynki? A pieniądze można w coś innego zainwestować, trzeba mądrze i z głową rządzić.

Hermenegilda
Hermenegilda
17 dni temu

Bez cudowania, rozbudowa Urzędu Gminy czy też termoizolacja, wymiana pieca na ekologiczny itp. też się należy. Na drogi nigdy nie było wystarczających środków i nie będzie. Za chwilę znowu trzeba remontować a wartość rozbudowanego urzędu zostanie. Popieram myślenie wójta.

antifa ŁOWCY HIVA
antifa ŁOWCY HIVA
17 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Nikogo nie interesuje co ty popierasz. Poparcie takich świ rów i zbocz eńcó jak ty kubcinski niewiele jest warte – widać jak na ciebie reagują normalni ludzie.

Hermenegilda
Hermenegilda
17 dni temu

Czyli siebie wykluczasz “inżynier”z grona normalnych ludzi. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie ma cechy świr? – popatrz w lustro.

Hermenegilda
Hermenegilda
16 dni temu

NIE INTERESUJE, ŻE “INŻYNIER” NIE SZANUJE LUDZI. Nigdy coś takiego nie można nazwać normalnością przez kogoś z pustym hasłem normalności na ustach, cynizmem.

Luk
Luk
17 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Trzeba zauważyć że tak kosztowny remont budynku nie wpłynie na lepsze warunki pracy urzędników. Projekt nie powiększa urzędu o pomieszczenia do pracy.. po prostu Pomnik

Last edited 17 dni temu by Luk
Hermenegilda
Hermenegilda
16 dni temu
Reply to  Luk

W artykule czytam “rozbudowa budynku” a nie Pomnik.