Wydarzenia Żywiec

Węgierska Górka: Gazyfikacja przyspiesza

Władze gminy Węgierska Górka poinformowały, że przyspiesza gazyfikacja tej gminy.

Wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik podkreśla, że od kwietnia trwa projektowanie budowy linii gazociągu.

Obecnie prace są już w stadium znacznego zaawansowania. Wykonywane są mapowe podkłady geodezyjne jak również trwają uzgodnienia związane z projektowaniem gazociągu. Zakres pierwszego etapu obejmuje wykonanie linii gazociągu o długości 12,950 km, gdzie nitka gazu doprowadzona będzie do firmy Metalpol. Czas realizacji projektu wynosić ma do 36 miesięcy. Jednak jak wynika z opinii Ziemowita Podolskiego, dyrektora Polskiej Spółki Gazownictwa – Oddział w Zabrzu, z uwagi na zaawansowanie prac, okres ten będzie skrócony. Po uzyskaniu stosownych decyzji Polska Spółka Gazownictwa przystąpi do budowy gazociągu i zleci projektowanie drugiego etapu, który ma objąć pozostałe obszary naszej gminy. W trakcie budowy nitki gazu mieszkańcy będą mogli występować o budowę przyłącza gazowego do swojej posesji. Czas oczekiwania na wykonanie przyłącza może potrwać do 5 miesięcy – podkreśla wójt Piotr Tyrlik.

4
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
MarcinHermenegildawswZ perspektywy Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Widzę że wiedza na temat gazu wśród Państwa komentujących jest na bardzo niskim poziomie.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Bardzo dobra inwestycja. Zainteresowane są obie strony to jest wójt i spółka gazownicza więc skorzystają tylko mieszkańcy. Na razie projekt i powinny się znaleźć pieniądze na budowę bo w tym miejscu jest zasadnicza sprawa. Oby tylko nie było postawionego warunku, że mieszkaniec zostanie podłączony do linii pod warunkiem, że sobie kupi piec c.o. do ogrzewania domu.

wsw
Gość
wsw

Dobrze robią. Żywiec powinien być zgazyfikowany 30 lat temu a do dzisiaj nic nie robią w oczekiwaniu na spalarnie ???

Z perspektywy
Gość
Z perspektywy

I będziecie płacić czy będziecie brać gaz czy nie jak za zboże. Po co ? Czy nie lepiej od razu przeskoczyć na fotowoltaikę, panele, pompy ciepła i inne takie ? Po co się pchać w drogą infrastrukturę ? Rozkopią wam całą gminę, a jak kiedyś pierdyknie to nie będzie Węgierska Dziurka a nie Górka. Przeskoczcie ten etap. Po co wam to ? Za mało macie problemów z Tirami ?