Sport Żywiec

Węgierska Górka: Mundialito10 na start!

Fot. UKS Lisek Milówka

Już po raz dziesiąty w Węgierskiej Górce i Milówce rozegrany zostanie piłkarski turniej Mundialito! Przez dwa weekendy piłkarscy kibice będą mieli okazje zobaczyć w akcji młode nadzieje polskiego futbolu z całej Polski! W ten najbliższy rywalizacja odbędzie się w Węgierskiej Górce. Jak podkreślają organizatorzy emocji nie zabraknie.

W piątek (29 listopada) od 16.30 w hali sportowej w Węgierskiej Górce w akcji zobaczymy zawodników z roczników 2012 i 2013. W zawodach rocznika 2012 od 16.30 do 18.30 wystąpi osiem zespołów: Lisek Milówka I, Lisek Milówka II, Zbójnik Ujsoły, Smerfiki Łodygowice, Beskid Gilowice, Futsal Węgierska Górka Dinamo Pribovce (Słowacja) i MSK Namestovo (Słowacja). Z kolei w roczniku 2013 od 18.35 do 20.15 rywalizować będzie sześć ekip: Lisek Milówka I, Lisek Milówka II, Futsal Węgierska Górka, Smerfiki Łodygowice, Beskid Gilowice i Spójnia Zebrzydowice.

W sobotę (30 listopada) i w niedzielę (1 grudnia) w hali w Węgierskiej Górce zagrają dziewczęta z roczników 2005 i młodsze oraz 2009 i młodsze. W obu kategoriach wystąpią: Mitech Żywiec, Bory Pietrzykowice, Istebna, KKS Katowice, Kaja Opoczno, Ślęza Wrocław, Dragon Miszkowice, Trójka Górsk, Gol Częstochowa, Skra Częstochowa, Wierzbowianka Wierzbno, Cracovia Kraków, Sparta Biłgoraj, Unia Opole, Lędziny, Kaja Opoczno i MSK Namestovo (SVK). W sobotę zmagania w rocznikach 2009 i młodsze potrwają od 7.45 do 13.30, a w rocznikach 2005 i młodsze od 13.35 do 21.00. W niedzielę, 1 grudnia, młode piłkarki rozpoczną zmagania od 8.00, a mecze o trzecie miejsce i finały rozegrane zostaną pomiędzy 13.10 a 15.00.

Warto podkreślić, że przez te trzy dni podczas turnieju dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji takich jak między innymi dmuchany plac zabaw czy ściankę wspinaczkową. Dodajmy, że w kolejny weekend, od 6 do 8 grudnia, do rywalizacji w Mundialito przystąpią starsze roczniki chłopców, a mecze rozegrane zostaną nie tylko w Węgierskiej Górce, ale i w Milówce.

Organizatorami Mundialito są: UKS Lisek Milówka, gmina Milówka i gmina Węgierska Górka. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Piłki Nożnej, który ufundował zestaw upominków dla każdego uczestnika zmagań. Dodatkowo na szyi każdego małego piłkarza zawiśnie piękny okolicznościowy medal.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments