Wydarzenia Oświęcim

“Węglowe” konsultacje w Oświęcimiu

Zdjęcie poglądowe. Fot. UM Oświęcim

W Oświęcimiu władze miejskie przygotowują się do wprowadzenia zakazu palenia węglem od 2030 roku.

Jak informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim, w tej sprawie odbędą się konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Wspomniany projekt uchwały dotyczyć miałby wprowadzenia w Oświęcimiu ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Spotkanie odbędzie się we wtorek (13 lipca) o 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Łukasza Górnickiego Galeria Książki w Oświęcimiu przy ul. Nojego 2B – zaznacza Katarzyna Kwiecień.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
4 miesięcy temu

Konsultacje społeczne to spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z iloma mieszkańcami? Dziwnie rozumiane konsultacje społeczne panie redaktorze.

Chop z wonsem
Chop z wonsem
4 miesięcy temu

Ciekawe że wybieramy sobie panów a ci nakładają na nas nakazy prykazy, grzywny… Jesteśmy krajem gdzie trzeba palić w piecu bo jest zimno i nie zmienimy tego. A zamiast walczyć z glociem to rządzący zajęli by się chemią w jedzeniu

Adam
Adam
4 miesięcy temu
Reply to  Chop z wonsem

tak już jest jak do władzy dochodzi lewactwo, #mamydoscUE

Karol
Karol
4 miesięcy temu

k*****i, Niemcy otwierają nowe kopalnie, wycinają ponad 100 tys. hektarów drzew i śmieją się ze Polacy będą od nich kupować prąd i gaz