Wydarzenia Cieszyn

Wianki na rozpoczęcie wakacji. Gwiazdami Magda Bereda i Organek

W czwartek uczniowie odbiorą świadectwa, pożegnają się z pedagogami i przyjaciółmi, po czym rozpoczną upragnione wakacje. Koniec roku szkolnego, to okazja do świętowania nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Pretekstów do dobrej zabawy nie zabraknie także w naszym regionie. W Wiśle zabawa potrwa od piątku do niedzieli. Powitanie wakacji połączone będzie tutaj z wiślańskimi wiankami.

W piątek poszukiwany będzie kwiat paproci. Nie zabraknie także smażenia wajeśnicy i opowieści o nocy Kupały, koncertów, ale także wspólnych tańców przy ognisku. Pierwszego dnia imprezy zagrają Regionalny Zespół Pieśni i Tańca “Wisła”, Zespół Regionalny Istebna – The Polish Folk Song And Dance Ensemble Estrada Regionalna “Równica” Im. Renaty Ciszewskiej Sójki.

W sobotę odbędą się warsztaty dla dzieci, będzie okazja, by z najmłodszymi obejrzeć spektakl teatralny “Pchła szachrajka” w wykonaniu Teatru Żelaznego. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie utalentowana wokalistka, Magda Bereda. Odbędzie się również koncert Malczi. W kinie plenerowym zobaczyć będzie można zobaczyć film “Aladyn 2019″( reż. Guy Ritchie). Okazja, by potańczyć, też się znajdzie.

Na niedzielę zaplanowano gry i zabawy dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru będzie Organek. Jako support wystąpi cieszyńska formacja Roch Czerwiński Marek Wojtynek & przyjaciele.

fot. Karol Kacperski Photography

Szczegółowe informacje na plakacie.

fot. plakat wydarzenia

 

google_news