Wicemistrzostwo Polski dla goleszowianina

Fot . Dawid Macura na drugim miejscu podium; Fot. K. Gulbinowicz / FB Bieg Piastów

Taki był wynik mistrzostw kraju amatorów w biegach narciarskich.

Dawid Macura z Goleszowa zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal w swojej kategorii na Mistrzostwach Polski Amatorów w biegach narciarskich, które odbyły się w ostatni weekend stycznia na Polanie Jakuszyckiej. Zawody przebiegały na łącznym dystansie niemal 30 km i składały się z trzech etapów: prologu stylem dowolnym, biegu stylem klasycznym oraz biegu stylem dowolnym. O końcowej kolejności decydowała suma uzyskanych czasów na poszczególnych etapach. Medale w swoich grupach wiekowych zdobyło w tych zawodach jeszcze czworo zawodników z powiatu cieszyńskiego, a byli to: Joanna Kukuczka, Aleksandra Kawulok, Henryk Gazurek i Jan Łacek.

O wysokiej formie mieszkańca Goleszowa świadczy fakt, że w marcu ubiegłego roku ukończył szwedzki Bieg Wazów jako jeden z najlepszych Polaków, uzyskując czas 5:15.46. Jest to najdłuższy i najbardziej prestiżowy maraton narciarski na świecie, w którym co roku udział bierze kilkanaście tysięcy zawodników z całego świata.