Wydarzenia Bielsko-Biała

Widziane z Senatu

Powoli mijająca kadencja naszego parlamentu skłania do refleksji, podsumowań, a także pełnej mobilizacji sił przed następnymi wyborami. Temu ostatniemu celowi służyła trzydniowa, lipcowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości – „Myśląc Polska 2019”. Celem konwencji było pokazanie naszego potencjału programowego. Przez trzy dni w Katowicach debatowaliśmy o różnych pomysłach programowych, dzięki którym będziemy mogli nadal rozwiązywać problemy Polaków. Już niedługo przedstawimy konkretne propozycje na jesienną kampanię do parlamentu.

Polacy obserwowali nasze poczynania przez ostatnie cztery lata i doskonale wiedzą, że udało się nam zrealizować większą część obietnic. Śmiem twierdzić, że żaden z rządów III RP nie zrealizował w tak dużym stopniu programu z którym szedł do wyborów. Przez ostatnie cztery lata konsekwentnie wprowadzaliśmy kolejne „plusy” pokazując, że jednak można załatwić sprawy, które – zdaniem naszych oponentów – były nie do załatwienia.

Najważniejszym filarem każdego państwa jest rodzina. Z myślą o polskich rodzinach wprowadziliśmy, bardzo wyczekiwany i potrzebny program „Rodzina 500+”, który obecnie, po wprowadzonym ostatnio rozszerzeniu, obejmuje prawie 7 mln dzieci. Otrzymywana pomoc jest przeznaczana przede wszystkim na finansowanie potrzeb dzieci (edukacyjnych, kulturowych, itp.) i ogólną poprawę sytuacji finansowej ich rodzin. Wbrew wielu czarnym scenariuszom nie potwierdziły się obawy, że pieniądze będą przeznaczane na „alkohol, papierosy i wystawne życie rodziców”. Dzięki temu zastrzykowi gotówki znacznie został ograniczony problem biedy i ubóstwa wśród dzieci i młodzieży. Ponadto, aby wyeliminować problem głodu i niedożywienia wśród dzieci z ubogich rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych uruchomiliśmy program „posiłek w szkole i w domu” z którego skorzysta rocznie około 1,3 mln osób. Myśląc o mamach chcących szybko wrócić do pracy dofinansowujemy rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech (żłobków, klubów dziecięcych i opiekunów dziennych). 4,4 mln uczniów korzysta z programu „Dobry start” w ramach którego każda osoba ucząca się w szkole w wieku poniżej 20 lat (24 w przypadku osób niepełnosprawnych) otrzymuje 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego. Wiemy, że to rodzice wiedzą najlepiej co jest dobre dla ich dzieci. Dlatego przywróciliśmy rodzicom możliwość decydowania o tym, czy ich dzieci powinny rozpocząć naukę w szkole w wieku sześciu czy siedmiu lat. Warto dodać, że w ostatnich latach z możliwości pozostawienia dzieci sześcioletnich w przedszkolu skorzystało ponad 95% rodziców. Pamiętając o tym, że wychowanie kolejnych pokoleń to jedno z najcenniejszych, a zarazem najtrudniejszych zadań zagwarantowaliśmy świadczenia emerytalne dla mam (oraz w niektórych przypadkach ojców), które wychowały przynajmniej czwórkę dzieci. Wcześniej niektóre mamy, które poświęciły się godnemu pochwały dziełu wychowania dzieci, nie otrzymywały od państwa żadnych świadczeń, nawet na minimalnym poziomie. Na program „Mama 4+” w 2019 roku przeznaczyliśmy 801 mln zł, które trafi do około 86 tysięcy osób.

Szerokie wsparcie otrzymali seniorzy – Emerytura + („trzynastka dla emerytów”), konkretna podwyżka rent i emerytur, bezpłatne leki, obniżenie wieku emerytalnego oraz Program „Senior +” (w ramach którego powstało już ponad 500 placówek integrujących i wspomagających seniorów z całej Polski) to realne wsparcie dla milionów rodaków w jesieni życia.

Myśląc o zdrowiu Polaków zwiększamy finansowanie ochrony zdrowia, stworzyliśmy sieć szpitali, a także podejmujemy kroki celem poprawy jakości powietrza w naszym kraju. Stawiamy także na rozwój gospodarczy, ochronę i godne traktowanie pracowników, dobry stan finansów publicznych, realną poprawę bezpieczeństwa (m.in. dzięki przywróceniu 100 posterunków policji, modernizacji armii i rozwojowi Wojsk Obrony Terytorialnej), rozwój infrastruktury, przywracanie zlikwidowanych połączeń komunikacyjnych, cyfryzację państwa i ułatwienia dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Stoimy na straży wartości i nie pozwolimy, aby nasz kraj spustoszyła liberalna rewolucja kulturowa. Do zbliżających się wyborów idziemy pewnie, ale bez buty i tryiumfalizmu. Polska potrzebuje dalszego trwania „dobrej zmiany”.

ANDRZEJ KAMIŃSKI

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Onufry
Onufry
11 miesięcy temu

Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła na marszu KOD tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było. Tego się nie do skomentować prozą… Żeby było proszę państwa tak jak było * Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland Której słowo całą prawdę nam odkryło Że są po to te protesty w państwie Poland Żeby było proszę państwa tak jak było * Brać garściami zamówienia i dotacje Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację Żeby było proszę państwa tak jak było * Na posadach by państwowych się uwłaszczyć Wziąć… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
11 miesięcy temu

@Leo Pochlebiasz mi.To samo mówią takie tuzy myśli demokratycznej i patriotycznej jak Hartmany,Singery,Stolzmany,Szechtery,Zandbergi,Hollandy,Bucholtze,Rotenschwanze i.t.p.A i reszta hołoty to potwierdza, Lisy,Kasprzaki,Olejniki,Owsiaki,Szczuki,Jandy,Stuhry,Bodnary,Zolle,Matczaki,Gersdorfy,Tuleje,i wielu innych,których pominąłem(chyba przez niewybaczalny brak szacunku i podziwu).Tak,że czuję się nieźle.A ty poczytaj co to jest Trollus Internauticus i jego podgatunki.

Leo
Leo
11 miesięcy temu

@Tadeusz z Onufrym to wosh end gou,czyli nazizm z faszyzmem !!!

Tadeusz
Tadeusz
11 miesięcy temu

Stalinowska propaganda ciągle żywa !
Ciągle w postkomunistycznej Polsce jest rozpowszechniana propaganda Stalina, że polscy patrioci to faszyści, szczególnie ta potwarz jest przypisywana Narodowcom jako awangardzie patriotów. To nie „Armia Krajowa”, która posłuchała rozkazów polskiego rządu na uchodźstwie, żeby się ujawniała sowietom, ale Narodowe Siły Zbrojnie walczyły go końca z najeźdźcą sowieckim. To oni w przeważającej większości byli „Żołnierzami Wyklętymi” (Niezłomnymi) walczącymi z sowieckimi najeźdźcami. Jak ktoś może być tak perfidny, żeby narodowców, którzy cierpieli najwięcej od Rosjan, nazywać „ruskimi agentami” może to tylko robić najgorsza antypolska świnia albo być ignorantem, głupkiem bez żadnej wiedzy historycznej !

Onufry
Onufry
11 miesięcy temu

Po tym jak w 1922 roku we Włoszech partia faszystowska przejęła władze, blokując tym samym komunistom możliwość przejęcia władzy we Włoszech i całej zachodniej Europie, Lenin nakazał by komuniści na całym świecie swoich przeciwników (w tym i tych z lewicy) nazywali faszystami. Antyfaszyzm nie miał nic wspólnego z zbrodniami niemieckich nazistów dokonanymi 20 lat później podczas II wojny światowej (dodatkowo nonsensowne jest obarczanie włoskich faszystów odpowiedzialnością za zbrodnie niemieckich sojuszników, podobnie jak nonsensowne jest obarczanie USA czy Wielkiej Brytanii za zbrodnie ich sowieckich sojuszników). Do dziś wierni poleceniom Lenina lewicowcy swoich przeciwników oskarżają o faszyzm.

Onufry
Onufry
11 miesięcy temu

Komintern, bodajże w 1937 roku, wydał polecenie utożsamiania wszystkich swoich przeciwników z faszystami. Dlatego wszystkie ugrupowania patriotyczne, nawet jeżeli byli to patriotyczni socjaliści nazywał partiami „faszystowskimi”. Dla socjalistów patriotycznych nawet ukuł termin „socjalfaszystów’. Zaś prawica dla komunistów, także ta konserwatywna i katolicka, zawsze walcząca z różnorakimi przejawami totalitaryzmu takimi jak hitleryzm, czy włoski faszyzm, zawsze była traktowana jako przejaw „faszyzmu” .

Tadeusz
Tadeusz
11 miesięcy temu

@Jerzy Dlaczego milczysz czytając wypowiedzi tego gnoja Pacewicza ? Mnie nazywasz faszystą.To kim jest Pacewicz?A ty?Pijesz chyba z tego samego źródła.

Jerzy
Jerzy
11 miesięcy temu

@Tadeusz,ty jesteś faszysta czystej wody,ale ty to raczej brudnej wody !!

Tadeusz
Tadeusz
11 miesięcy temu

Ja się nie załapię.Ja będę załapywał. Ja jestem z żydowskiej gazety dla Polaków.

z boku
z boku
11 miesięcy temu

@Krzyś P.,zauważ ; że się również załapiesz do pozbycia.

Krzyś Pacewicz
Krzyś Pacewicz
11 miesięcy temu

Błagam, niech ktoś pozbędzie się młodzieży w wieku 13-19 lat metodą dowolną, nawet przypominającą ludobójstwo lub obóz śmierci!

Adaś
Adaś
11 miesięcy temu

@Tadeusz ,jak i czerwona hołota w jednym domku stali.Kto na dole.a kto na gorze możesz sobie tumanie wybrać.

Tadeusz
Tadeusz
11 miesięcy temu

@Adaś I ty robaczku postanowiłeś puścić bąka w obronie czerwonej hołoty.Czy masz świadomość, że jesteś Trollus Patologicus Camelleonia ( najbardziej poszkodowany przez syndrom
GNIDA, którego jedynym celem w życiu jest przeszkadzanie i dokuczanie innym
użytkownikom sieci) podgatunek Trollus Internauticus .

Adaś
Adaś
11 miesięcy temu

@Tadeusz tak pasuje do demokracji jak wół do karety.

Tadeusz
Tadeusz
11 miesięcy temu

@Jerzy Liderzy PSL, Kukiz ‘15 i Bezpartyjnych Samorządowców podpiszą porozumienie o wspólnym starcie w wyborach także Wiosna, SLD i Lewica Razem podjęły decyzję – chcemy odrobić lekcję demokracji.Oni ci q..a zrobią taka demokrację,że cię w dupie zaszczypie i będziesz miał tak jak miałeś albo jeszcze lepiej.

Jerzy
Jerzy
11 miesięcy temu

Ma czelność jeszcze zabierać głos,niszczyciel tej kruchej ,ale jeszcze demokracji.

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu

Nikt tak Wolnej Polski nie zniszczył i upodlił Polaków jak wy zostaniecie za to ukarani i opluwani na ulicach i to szybko.