Bielsko-Biała Na sygnale

Wieczorne pożary w Bielsku

Fot. Wojciech Ciomborowski

W poniedziałek przed 19.00 trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar altany przy ulicy Malowany Dworek w Bielsku-Białej. Dwie godziny później palił się budynek przy Londzina.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia cały budynek altany stał już w ogniu. – Ratownicy przystąpili do gaszenia pożaru przy pomocy dwóch prądów wody. Altana o konstrukcji drewnianej z dachem pokrytym blachą uległa całkowitemu spaleniu. Miejsce przekazano właścicielowi z zaleceniem zabezpieczenia – mówi kpt. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy PSP w Bielsku-Białej.

Dwie godziny późnej pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar w budynku administracyjno-biurowym przy ulicy ks. Józefa Londzina w Bielsku-Białej. Zastępy zostały wezwane do pożaru poddasza w budynku produkcyjnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono silne zadymienie w budynku administracyjno-biurowym jednokondygnacyjnym. – Paliła się drewniana zabudowa kominka. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie. W wyniku pożaru spaleniu uległa obudowa kominka, ściany działowe, sufit wokół komina oraz instalacja elektryczna – mówi Patrycja Pokrzywa. Działania trwały do 23.00.

W tym sezonie grzewczym, czyli od 1 października 2018 roku Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała już 85 pożarów związanych z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments