Bielsko-Biała Na sygnale

Wielka wytwórnia papierosów warta 5 milionów. 11 zatrzymanych

Zdjęcia: CBŚP

W Bielsku-Białej, Ligocie i Zasolu Bielańskim zlikwidowano drukarnię opakowań do papierosów i magazyny, w których oprócz blisko 11 ton tytoniu znajdowała się działająca krajalnia. Tytoń oraz maszyny zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 600 tysięcy złotych w gotówce. Zatrzymano łącznie 11 osób.

Informowaliśmy już o tajemniczych akcjach CBŚP na terenie Podbeskidzia. Dzisiaj rano ujawniono, na czym polegały. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej, ustalili, że na terenie Bielska-Białej, Zasola Bielańskiego i Ligoty dochodzi do przestępstw akcyzowych. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich informacji funkcjonariusze wkroczyli do dwóch hal magazynowych, gdzie ujawniono kompletną i działającą drukarnię opakowań do papierosów znanych marek tytoniowych oraz linię do wykrawania opakowań jednostkowych i zbiorczych.

Niemal w tym samym czasie, w trakcie przeszukiwania pomieszczeń gospodarczych w Zasolu Bielańskim odkryto magazyn i działającą krajalnię, służącą do cięcia tytoniu. Tutaj także funkcjonariusze zabezpieczyli dwie tony tytoniu.

W wyniku przeszukania kolejnych magazynów na terenie Bielska-Białej i Ligoty ujawniono cztery tony prasowanych liści tytoniu i prawie pięć ton gotowej krajanki tytoniowej oraz ponad 180 tysięcy papierosów. Łączna wartość ujawnionych i zabezpieczonych wyrobów tytoniowych oraz maszyn do ich produkcji wyniosła blisko pięć milionów złotych. Na zabezpieczonym towarze ciążył obowiązek podatkowy w kwocie blisko 8,8 miliona złotych.

Zatrzymano jedenaście osób, w tym dwóch obywateli Armenii. W Prokuraturze Okręgowej w Bielsku-Białej podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków. Wobec trzech osób, w oparciu o wnioski prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec pozostałych podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci m.in. policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego.

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pit
Pit
5 lat temu

Brawo dla Organów ścigania