Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Wielki dzień Mari Samuelsen w Cavatina Hall

Fot. FB Mari Samuelsen

Już dziś wieczorem w Cavatina Hall wystąpi Mari Samuelsen. Będzie to wyjątkowy koncert dla wielkiej skrzypaczki, bowiem właśnie dziś ukazał się jej najnowszy album „LYS”, nagrany dla najznamienitszej wytwórni Deutsche Grammophon.

Koncert w pięknej sali koncertowej w Bielsku-Białej rozpocznie się o 19.00. Solistce będzie towarzyszyć Cavatina Chamber Orchestra. – Skrzypaczka Mari Samuelsen znana jest z zapierającego dech w piersiach artyzmu i odważnego podejścia do programowania i prezentacji. Dzięki technice, która łączy wirtuozerię i porywającą muzyczną finezję, Mari prezentuje innowacyjny muzyczny wszechświat, który nie zna barier między muzyką takich kompozytorów jak Max Richter, Arvo Pärt, Pēteris Vasks i Jeff Mills a muzyką Bacha, Beethovena i Vivaldiego. Jej dążenie do nie robienia tego, czego się tradycyjnie oczekuje, sprawiło, że Mari Samuelsen stała się inspiracją dla globalnej publiczności – przybliżają organizatorzy.

Jej nowy album, którego zdążyliśmy już posłuchać, bowiem dostępny jest na platformach streamingowych, to właśnie kwintesencja jej wirtuozerii, odważnych poszukiwań oraz piękna duszy i czułości, ujawniających się w wyjątkowym brzmieniu jej skrzypiec. W jej muzyce słuchacz może się wręcz rozpłynąć… I tego właśnie możemy się spodziewać podczas dzisiejszego wieczoru w Cavatina Hall.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments