Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Wielki koncert na zamkowym dziedzińcu tuż, tuż

W piątek 13 września 2019 roku odbędzie się wyjątkowa Gala Koncertowa zorganizowana w wyjątkowym miejscu, bo na dziedzińcu odrestaurowanego zamku suskiego. Podczas koncertu usłyszymy zarówno najpiękniejsze fragmenty oper i operetek, jak i najsłynniejsze pieśni neapolitańskie oraz musicalowe w wykonaniu znakomitych solistów –  czterech Tenorów Bel’Canto oraz Lwowskiej Orkiestry Kameralnej.

Muzyka klasyczna, opera i operetka  na stałe wpisały się w klimat suskiego zamku i tworzą unikalną ofertę dla naszego miasta. Koncerty tego gatunku to wydarzenia kulturalne
o szczególnej renomie, dzięki którym w Suchej Beskidzkiej goszczą wybitni śpiewacy
i światowej sławy muzycy. Kwartet Tenorów BEL’CANTO stanowi właśnie wspaniałą propozycję dla wszystkich miłośników klasyki nie tylko operowej… Członkowie kwartetu są obdarzeni naturalnymi, pięknie brzmiącymi głosami. W programie koncertu usłyszycie Państwo największe przeboje muzyki klasycznej i filmowej w specjalnie przygotowanej aranżacji.

Tenors BEL’CANTO – grupę tworzą profesjonalni śpiewacy, którzy są laureatami międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, a także mają międzynarodowe doświadczenie sceniczne. Artyści wykonują niezwykłą mieszankę klasycznej opery wraz z współczesnymi hitami. Ten niezwykle energetyczny kwartet wokalny rozgrzewa do czerwoności każdą publiczność. Ich wokalny styl został określony w międzynarodowej prasie mianem wyrazistej i niezwykle barwnej ekspresji. Każdy ich występ jest świętem muzyki wokalnej, dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno ze względu na mistrzowskie  i wirtuozowskie produkcje artystyczne jak i ze względu na świetną komunikację artystów  z publicznością. Każdy solista zespołu wnosi swój specyficzny i indywidualny talent. Program Największych Światowych Przebojów – World Hits jaki zaprezentują w Suchej Beskidzkiej powstał na kanwie wielkich, znanych i lubianych przebojów. Od momentu powstania w 2007 roku, kwartet wystąpił w słynnych salach koncertowych Europy z wieloma znakomitymi orkiestrami oraz dyrygentami.

Wystąpią:

Vasyl Ponayda – solista Lwowskiej Państwowej Filharmonii.
Roman Trokhymuk – solista Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu
Taras Hlova – solista Lwowska Narodowa Akademia Muzyczna im. M. Łysenki
Roman Antonyuk – solista Chóru Revutskogo w Kijowie, wykładowca na Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im M. Łysenkiw Kijowie. Wszyscy z tytułami „Zasłużony Artysta Ukrainy”.

Orkiestra z Lwowa „Harmonia Nobile Orchestra” – słynąca z artystycznej doskonałości, niezwykłej różnorodności wykonywania stylów muzycznych i programów Harmonia Nobile jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych kameralnych orkiestr we wschodniej Europie. Orkiestra rozpęczała swoją działalność w 1985 roku, od tamtej pory wykonali ponad 2600 koncertów ze światowej klasy dyrygentami, solistami, prezentując się na najważniejszych festiwalach muzycznych w Europie i Azji.

W czasie występu wykorzystane zostaną walory naszego, pięknego zamku, ponieważ artyści wykonają również utwory na zamkowych krużgankach, co w połączeniu z odpowiednim oświetleniem nada przedsięwzięciu niepowtarzalnego klimatu i jeszcze bardziej uatrakcyjni koncert…  Mając w pamięci wspaniały koncert, który odbył się w ramach czerwcowych Dni Ziemi Suskiej i tym razem mamy nadzieję, że unikatowa propozycja Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka spotka się z entuzjastycznym przyjęciem, a sam koncert na długo pozostanie
w pamięci mieszkańców oraz gości, którzy przyjmą zaproszenie i przybędą na dziedziniec zamkowy, by w odpowiedniej aranżacji i  na wielkiej plenerowej scenie wysłuchać  światowych przebojów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć zarówno najsłynniejsze
i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper, jak i filmowych i musicalowych przebojów oklaskiwanych na całym świecie.

Koncert odbędzie się 13 września br. (piętek) o godz. 19.00 na dziedzińcu zamkowym w Suchej Beskidzkiej, ul. Zamkowa 1 – scena plenerowa oraz krużganki zamku.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments