Wydarzenia Oświęcim

Wielkie zmiany na Zasolu

Fot. UM w Oświęcimiu

W ostatnich miesiącach spore zmiany zaszły na kilku ulicach oświęcimskiego osiedla Zasole. Część z nich zmodernizowano, a niektóre niemal wybudowano od zera.

Jedną z kluczowych inwestycji w tej części miasta była zakończona właśnie budowa ul. Sikorskiego. Utwardzona polna droga, którą dotychczas można było dojechać do kilku domów zmieniła się nie do poznania. Na odcinku 450 metrów położono nową nawierzchnię, wykonano chodniki i oświetlenie uliczne. Nie zapomniano przy tym o kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Zakończyły się też prace związane z budową przedłużenie ul. Wilkosza do ul. Sikorskiego. W tym przypadku roboty obejmowały

przebudowę jezdni, budowę chodnika, sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz utwardzenie pobocza i remont istniejącego zjazdu. Całość kosztowała 122 tys. zł. – W ostatnim czasie osiedle Zasole, również pod względem układu ulic, bardzo się zmieniło. Dwie nowe drogi, ul. Sikorskiego i ul. Młyńska, przecięły niezagospodarowane do tej pory tereny i przybliżyły tę część miasta w kierunku centrum. Powstały też nowe, dobrze skomunikowane i atrakcyjne tereny pod budownictwo mieszkaniowe, a kolejne drogi, które przebudowaliśmy będą długo służyć mieszkańcom – zauważa prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Metamorfozę przeszła również ulica Prusa, łącząca ulice Orzeszkowej i Dworcową.  Ma nową nawierzchnię i chodniki. Przebudowano też uzbrojenie oraz skrzyżowanie z ul. Orzeszkowej. Natomiast w rejonie zjazdu do ul. Dworcowej została poszerzona. Przedsięwzięcie pochłonęło ponad 1,2 mln zł i było dofinansowane z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. – Na Zasolu większość dróg już przebudowano. Pozostała tylko ul. Cynkowa oraz ul. Cyprysowa. Ta ostatnia jest przewidziana do realizacji w tym roku. Jej rozpoczęcie uzależnione będzie od sytuacji finansowej miasta związanej z epidemią koronawirusa – podkreśla oświęcimski prezydent.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Z jakiego źródła pochodzą pieniądze w innych miejscach poza wymienionym jednym? Z pieniędzmi chyba nie będzie problemów, rząd uruchamia kolejne tarcze i dla samorządów.