Wydarzenia Bielsko-Biała

Wielkie święto bielskich strażaków. Spore utrudnienia dla kierowców

W najbliższy weekend bielscy strażacy będą hucznie świętować 160. rocznicę powstania w stolicy Podbeskidzia straży pożarnej.

Główne uroczystości odbędą się przed bielskim ratuszem oraz na pobliskim placu Wojska Polskiego. W programie między innymi uroczysta msza święta i apel, a także piknik strażacki z licznymi atrakcjami, w tym pokazami ratowniczymi. Nie zabraknie też przeglądu orkiestr dętych. Obchody objął swoim patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Uroczystości będą miały wpływ na normalne funkcjonowanie miasta. Między innymi – poinformował Miejski Zarząd Dróg – czasowo wstrzymany zostanie ruch na niektórych ulicach w centrum.

W niedzielę 16 czerwca pomiędzy 13.00 a 13.30 zostanie wyłączony z ruchu drogowego plac .Opatrzności Bożej oraz ulice: Stojałowskiego, i Ratuszowa. Tego samego dnia wyłączona zostanie też z ruchu (pomiędzy 15.00 a 15.10) ulica Targowa i początkowy odcinek ulicy Komorowickiej a chwilę później (od 15.10 do 15.45) ulica 11 Listopada oraz Krótka.

Plac Ratuszowy będzie zamknięty dla ruchów już od piątku 14 czerwca, od 13.00 do niedzieli 16 czerwca do 20.00. W tym czasie niedostępna będzie też część miejsc parkingowych na ulicy Cyniarskiej.

W związku z tymi ograniczeniami 16 czerwca pomiędzy 13.00 a13.30 czasowo wstrzymany zostanie ruch autobusów linii numer: 2, 3, 22 i 35 na ulicy Stojałowskiego.  Natomiast pomiędzy. 15.00 a 15.10 przewidywane jest czasowe wstrzymanie ruchu autobusów linii numer 3 na ulicy Komorowickiej.

Poza tym zostanie przesunięty termin najbliższej giełdę staroci, odbywającej się tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca na plac Wojska Polskiego. Zamiast 15 czerwca odbędzie się ona tydzień później (22 czerwca).

google_news