Wydarzenia Żywiec

Wieprz, Bystra i Brzuśnik bez wody!

Fot. Materiał prasowy

Aż do piątku (25 czerwca) mieszkańcy Wieprza, Bystrej i Brzuśnika nie będą mieli wody z sieci wodociągowej pomiędzy 17.00 a 6.00! Jak informuje Spółka Wodno-Ściekowa w Wieprza powodem są upały i brak opadów deszczu.

Jeszcze wczoraj (18 czerwca) prezes spółki Jerzy Kania zwrócił się z apelem do mieszkańców Wieprza, Bystrej i Brzuśnika o oszczędzanie wody, a przede wszystkim by nie napełniali basenów i nie podlewali ogródków. Ale już o 17.00 sytuacja była bardzo zła.

W związku z nagłym brakiem wody w głównym zbiorniku jesteśmy zmuszeni przerwać dostawę wody na terenie miejscowości Wieprz, Bystra i Brzuśnik. Utrudnienia potrwają do godzin porannych w sobotę – stwierdził prezes Jerzy Kania.

Niestety z godziny na godzinę sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła.

W związku z bardzo dużym rozbiorem wody i nagłym zmniejszeniem się wydajności wody w studni nr 1 przez obniżenie się poziomu wód gruntowych, jesteśmy zmuszeni ograniczyć dostawę wody dla mieszkańców Wieprza, Bystrej i Brzuśnika. Ograniczenia te mogą potrwać przez najbliższe kilka dni od soboty (19 czerwca) od 17.00 do momentu napełnienia zbiornika. Na dzień dzisiejszy napełnienie zbiornika trwa około 14 godzin . Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że problemy z dostawą wody są chwilowe. Jednocześnie informujemy, że podjęto decyzję o wierceniu dodatkowej głębszej studni. W dniach 19 – 25 czerwca prosimy o ograniczenie poboru wody do minimum – zaapelował prezes Jerzy Kania uściślając, że do 25 czerwca przerwy w dostawie wody potrwają pomiędzy 17.00 a 6.00.

 

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec Brzuśnika
Mieszkaniec Brzuśnika
1 miesiąc temu

Niech dalej kradną drzewo z lasu. Już widać efekty rabunkowej wycinki.

Oset
Oset
1 miesiąc temu

W Bystrej nie będzie picia?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

No to i sikania nie będzie, sam zysk.

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

do sikania potrzebna kanalizacja ,a do picia smak codzienny

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

Kanalizacja to luksus na wsi, a osobistą każdy ma przy sobie. Smak też każdy ma przy sobie, jedni bardziej, nie każdy może się nazywać smakoszem.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Nagle brakło wody w głównym zbiorniku? Zrządzenie losu, tego się nie monitoruje przez lata? Teraz podjęto decyzję o wierceniu głębszej studni? Kiedy efekty?