Sport Wadowice

Wieprz: Stypendia dla sportowców

Podobnie jak w poprzednich latach gmina Wieprz ufundowała stypendia dla sportowców osiągających wybitne wyniki.

Stypendia Danucie Słanek i Bartoszowi Glizie wręczyła wójt gminy Małgorzata Chrapek.

Danuta Słanek jest uczennicą 4 klasy Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu. W ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce w zawodach z cyklu Puchar Młodzików i Dzieci we wspinaczce sportowej (organizator Polski Związek Alpinizmu). A w zawodach wspinaczkowych  „Rock Junior” dla dzieci poniżej 14 lat we włoskim Arco zajęła 14 miejsce.

Bartosz Giza jest studentem. W ubiegłym roku zajął 3 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego seniorów w tenisie stołowym. Natomiast w XXI Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców w Bytomiu uplasował się na pozycji 5-8.