Wydarzenia Cieszyn

Wiersze i piosenki w Cafe Muzeum. Natalia Niemen i Michał Zator na jednej scenie | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

Natalia Niemen i Michał Zator w niedzielne popołudnie wystąpili w Cafe Muzeum. Zaprezentowali repertuar koncertu “Zaklęte w Strunach”, na który składają się wiersze znanych i cenionych poetów, ale znane szerszej publiczności piosenki.

Artyści zaprosili publiczność w podróż do ukochanych przez siebie magicznych krain muzyki celtyckiej, m.in. angielskiej, szkockiej czy irlandzkiej, zarówno tej tradycyjnej, jak i współczesnej. Podczas koncertu duet zaprezentował m.in.  utwór z repertuaru Josha Grobana “You Raise Me Up”. Nie zabrakło  także słynnego utworu”The Sky Boat Song” z serialu “Outlander” i utworu “Hallelujah” z repertuaru Leonarda Cohena.

Przy akompaniamencie harfy Natalia Niemen recytowała wiersze takie jak “I mówią odejdź i wracam się cicha” autorstwa Marii Konopnickiej czy “Tak mało” Czesława Miłosza. Repertuar uzupełniony został rozmowami o czułości i utuleniu samego siebie. Po zakończonym koncercie brawom i owacjom nie było końca. Słuchacze chętnie podchodzili doNatalii Niemen i Michała Zatora, gratulowali występu oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Po zakończonym koncercie red. Mariola Morcinková rozmawiała z Natalią Niemen o samym koncercie, ale również o drodze, jaką przeszła, zanim zaczęła świadomie spełniać swoje marzenia.

Lubię być nazywana po prostu artystką, bo w tym wszystko się mieści. Jest miejsce na sztuki muzyczne, sztuki wizualne, ale też słowo, którym również się param. To wszystko mnie wypełnia, definiuje, ale przede wszystkim uszczęśliwia – przekonywała Niemen.

Cała rozmowa już wkrótce w wydaniu drukowanym “Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

fot. Małgorzata Krawczyk

google_news