Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Więziennicy oddają osocze i krew. Wszystko dla chorych na Covid-19

Fot. Z archiwum ZK w Cieszynie

Pięcioro funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Cieszynie oraz Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej oddało dziś osocze, by pomóc w leczeniu osób chorych na Covid-19. W akcji, którą nadzoruje Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny za więziennictwo, biorą udział m.in. funkcjonariusze służby więziennej z całego Śląska. Od samego rana dzielą się swoim osoczem oraz krwią.

Cała akcja potrwa do końca tygodnia. W ten sposób funkcjonariusze odpowiadają na apele płynące ze szpitali o oddawanie osocza przez ozdrowieńców. – Tylko w województwie śląskim w akcji weźmie dziś udział ponad 30 funkcjonariuszy, co oznacza, że ponad 100 osobom, które zmagają się z ciężkimi objawami choroby Covid-19 będziemy mogli pomóc – mówi mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Funkcjonariusze służby więziennej z Zakładu Karnego w Cieszynie oraz Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej aktywnie uczestniczą w zbiórkach krwi, które organizowane są w ciągu całego roku. Są to m.in. akcje „Nasza krew – nasza ojczyzna” oraz „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. W mijającym roku więziennicy z Cieszyna oddali już ponad 41 litrów krwi. Natomiast w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego zarejestrowało się dziesięciu nowych funkcjonariuszy znad Olzy.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments