Bielsko-Biała Na sygnale

Wilamowice: Pożar w budynku gospodarczym. Paliło się w kotłowni | ZDJĘCIA

Późnym wieczorem z WCPR wpłynęło zgłoszenie pożaru stodoły przy ul. Latosińskiego w Wilamowicach. Wysłano dziewięć zastępów straży pożarnej i policję. Ogień pojawił się w kotłowni i objął także część konstrukcji dachu.

Zgłoszenie pożaru wpłynęło z WCPR o godz. 21.40. – Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali w kotłowni oraz w pomieszczeniu służącym do składowania opału. Nasze działania polegały na wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony górnych dróg oddechowych i podaniu jednego prądu wody do wnętrza kotłowni i drugiego na konstrukcję dachu. Nikomu nic się nie stało – powiedział nam asp. Damian Czernik z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach

Aby ugasić tlące się ocieplenie konstrukcji dachu, strażacy musieli rozebrać część blaszanej konstrukcji. W dalszej kolejności z pomieszczenia wyniesiono nadpalone elementy, składowane drewno opałowe oraz nadtopione części zamienne pojazdów. Pomieszczenie objęte pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną oraz sprawdzono pod kątem stężenia tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Wilamowice, OSP Pisarzowice, OSP Hecznarowice, OSP Dankowice, OSP Stara Wieś i policja. Na miejscu do godz. 1.00 pozostał zastęp straży pożarnej z OSP Wilamowice w celu dozorowania obiektu.

google_news