Bielsko-Biała Na sygnale

Wilkowice: Śmigłowiec LPR lądował na boisku (zdjęcia i wideo)

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 i OSP Wilkowice zabezpieczały minionej nocy lądowanie śmigłowca LPR na boisku przy ul. Wyzwolenia w Wilkowicach. Ratownik 4 wylądował bez żadnych kłopotów około godz. 00.45.

Zgłoszenie dotyczące zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR wpłynęło do dyżurnego MSK kilka minut przed północą. Miejscem lądowania śmigłowca miało być boisko niedaleko granicy Wilkowic i Bystrej. Działania strażaków polegały na oznakowaniu czterech rogów boiska pomarańczowymi lampami ostrzegawczymi i oświetleniu światłem latarek centralnego punktu boiska.

– Wszystkie śmigłowce na wyposażeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mogą latać w porze nocnej. W trakcie ćwiczeń w śmigłowcu LPR są tylko piloci. Przelot śmigłowca może mieć różny charakter, np. transport poszkodowanej osoby z miejsca zdarzenia, transport pacjenta ze szpitala do innego szpitala. Przelot śmigłowca LPR może być także związany z lotami szkolnymi i utrzymaniem uprawnień przez pilotów lub szkoleniem IFR, czyli lotami według wskazań przyrządów. Czasem są to loty śmigłowców po kręgu, wokół lotniska, lub wdrożenia nowych pilotów LPR. Ćwiczenia nocne mogą trwać nawet całą noc – powiedziała nam Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR.

W tym przypadku śmigłowiec LPR był na płycie boiska w Wilkowicach kilka minut, po czym odleciał w dalszą trasę. Jak dowiedział się nasz portal, minionej nocy wdrażano nowego pilota.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mig29
Mig29
2 lat temu

Ale szal londowanie helikoptera noca .. normalnie wiadomosc i material na 1 strone .. eh glupie ludzie za niedlugo to jak zrobi kupe noca to nagra …