Bielsko-Biała Sport

Wilkowice: To będzie prawdziwe święto sportu!

Już w najbliższy weekend, 7-8 października, w Wilkowicach odbędą się widowiskowe zawody najwyższej rangi – TAURON Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w skokach na trampolinie, ścieżce i podwójnej mini-trampolinie. Na hali sportowej GOSiR w Wilkowicach o mistrzowskie tytuły będą rywalizowały dzieci w wieku 9-12 lat, łącznie prawie 200 zawodników z 29 licencjonowanych klubów z całej Polski.

Gospodarzem Mistrzostw jest Gmina Wilkowice – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach, a organizatorem – Uczniowski Klub Sportowy ALFA Wilkowice pod patronatem Polskiego Związku Gimnastycznego. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się na hali sportowej GOSiR w Wilkowicach (ul. Szkolna 8a) 7 października o godzinie 10, a występy zawodników można będzie podziwiać w sobotę już od 9 do późnych godzin popołudniowych oraz w niedzielę między 9 a 12.

Gimnastyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a skoki na trampolinie, jako sport olimpijski, wracają do łask. Również w naszym regionie dzieci mają możliwość nie tylko podziwiania występów najlepszych w Polsce zawodników, ale także trenowania pod okiem profesjonalnej kadry. Z ciekawostek – na Mistrzostwach Polski w Wilkowicach można będzie spotkać Mistrzynię Świata z 2004 roku – Galinę Lebedeva, która na co dzień prowadzi treningi w UKS ALFA w Wilkowicach.

 

google_news
Studio_projektowe_d