Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wiosna na murawach

Dla piłkarskich kibiców jest oczywiste, że nadejście najpiękniejszej pory roku nie oznajmia data w kalendarzu, czy też powrót do Polski bocianów. Wiosna pojawia się tego samego dnia, gdy futboliści rozpoczynają walkę o ligowe punkty. Stąd też dzisiaj, 18 marca jest pierwszy dzień wiosny Anno Domini 2017.

Trzecioligowcy oświęcimskiej Soły podejmą na własnym boisku drużynę krakowskiej Garbarni. Jesienią lepsi byli walczący o awans krakowianie (3:2; obecnie drugie miejsce w tabeli). O wygraną oświęcimianom łatwo nie będzie, wszak w dwóch wiosennych meczach piłkarze spod Wawelu strzelając 5 goli zainkasowali komplety punktów.

Na czwartoligowych boiskach najciekawiej zapowiada się pojedynek w Andrychowie, gdzie pojawią się piłkarze Sosnowianki ze Stanisławia Dolnego. W rundzie jesiennej andrychowianie pokonali „szewców” 3:1, lecz koniec jesiennych rozgrywek należał do drużyny ze Stanisławia (obecnie 4 miejsce w tabeli). Mimo, że do meczu zostało kilka dni, trudno przewidzieć w jakich składach zespoły wybiegną na murawy. Lista transferowa zamknie się bowiem wraz pierwszym „wiosennym” gwizdkiem.

III liga; 18 marca:

Soła Oświęcim – Garbarnia Kraków 1:1

IV liga; 18 marca:

Beskid Andrychów – Sosnowianka Stanisław Dolny 0:0

Hutnik Kraków – Iskra Klecza 2:0

19 marca: Skawinka Skawina – Unia Oświęcim 1:2

V liga; 18-19 marca:

Tempo Białka – Cedron Brody 4:0

Orzeł Ryczów – KalwariankaKalwaria Zebrzydowska 3:0

Górnik Libiąż – Zagórzanka Zagórze 2:1

Brzezina Osiek – Victoria Zalas 3:1

Halniak Maków Podhalański – Dąb Paszkówka 1:1

KS Chełmek – Niwa Nowa Wieś 1:1

Garbarz Zembrzyce – Nadwiślanin Gromiec 1:2

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments