Na sygnale Sucha Beskidzka

Wiózł uczniów mając nogę w… gipsie

Do kuriozalnego, ale zarazem bulwersującego zdarzenia doszło dziś w Zawoi. Inspektorzy z nowotarskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli gimbusa, którego  kierowca ma… nogę w gipsie! kontrola drugiego pojazdu także nie wypadła pomyślnie.

Inspektorzy pojawili się pod Zespołem Szkół w Zawoi Wilcznej. Zatrzymali do kontroli busa, którym jechało 15 uczniów. Wielkim zaskoczeniem dla inspektorów okazał się fakt, że kierowca prowadził autobus… mając prawą nogę w gipsie. Obok fotela kierowcy były oparte kule inwalidzkie. Kierowca wyjaśnił, że pomimo przebywania na zwolnieniu lekarskim otrzymał od swojego szefa dyspozycję wykonywania przewozów, narażając tym samym na niebezpieczeństwo przewożone dzieci oraz innych uczestników ruchu drogowego! Jakby tego było mało, po skrupulatnej kontroli inspekcyjnej okazało się, że autobus jest niesprawny technicznie. Stwierdzono nadmierną korozję elementów podwozia, niesprawne światła „stop”, wycieki płynów eksploatacyjnych.  

W trakcie prowadzenia czynności kontrolnych, inspektorzy zauważyli, że do tego samego Zespołu Szkół podjechał drugi autobus szkolny, który wzbudził podejrzenia w zakresie jego właściwego stanu technicznego. Jak się okazało podejrzenia były uzasadnione, gdyż kontrola wykazała, że pojazd posiada nadmierne ubytki powietrza z układu pneumatycznego, co może mieć wpływ na właściwe działanie układu hamulcowego. Autobusem tym przewożonych było 25 dzieci.

W obu przypadkach inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne, zakazując także dalszej jazdy i przewożenia dzieci. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w łącznej wysokości  1 tys. zł, a na osobę zarządzającą transportem zostało wszczęte postępowanie zagrożone karą  do 4 tys. zł Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie w trybie pilnym powiadomił Urząd Gminy o stwierdzonych nieprawidłowościach, celem podjęcia stosownych kroków, które zapobiegną w przyszłości takim przypadkom.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments