Wydarzenia Wadowice

Wirus rozlewa się po powiecie wadowickim. Pierwsi zakażeni w gminie Stryszów

Fot. Pixabay

Nie przestaje rosnąć liczba mieszkańców powiatu wadowickiego zakażonych koronawirusem. Dziś odnotowano dziewięć nowych przypadków. Wirus pojawił się przy tym w gminie Stryszów.

Stryszów pozostawał wolny od koronawirusa, przynajmniej oficjalnie. Dziś wykryto tam pięć zainfekowanych osób. cztery kolejne zdiagnozowano natomiast w gminie Wieprz.

W efekcie wirusa złapało dotąd 29 mieszkańców gminy Mucharz, 24 gminy Wieprz, 17 gminy Andrychów, 16 gminy Wadowice, 9 gminy Lanckorona, 6 gminy Brzeźnica, po 5 gminy Kalwaria  i Stryszów oraz po jednym gminy Spytkowice i Tomice. Niestety z tego grona trzy osoby zmarły. Do zdrowia wróciło natomiast 29 osób  z gmin Lanckorona – 7, Brzeźnica – 5, Kalwaria – 4, Mucharz – 4, Wieprz – 3, Andrychów – 3 , Tomice – 1, Wadowice – 1.

To oznacza, że z wirusem zmagają się obecnie 82 osoby, z których 15  jest hospitalizowanych, jedna przebywa w izolatorium, a pozostałe 66 w domach. Natomiast aż 424 osoby są objęte kwarantanną.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mig29
Mig29
2 lat temu

Tak tak wirus .. ciekawe.. ten caly wirus smierdzi na km .. tu chyba chodzi o niszczenie bogatych galezi gospodarki … cos tu jest nie tak…

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

POra zabrać głos przez gospodarza powiatu, którego niestety nie widać od początku pandemii.