Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Wisła: Spróbuj sił w sztafecie!

W tym roku luteranie świętują 500-lecie Reformacji. Z tej okazji w całej Polsce, a szczególnie na Śląsku Cieszyńskim, gdzie mieszka najwięcej wyznawców kościoła ewangelicko-augsburskiego, organizowane są różnorodne imprezy upamiętniające jubileusz. Jedną z nich będzie „Sztafeta Rowerowa 500” – wyścig wokół Jeziora Czerniańskiego, organizowana przez parafię w Wiśle Czarnem.

Zawody odbędą się w dniach 2-3 czerwca, a zgłoszenia są przyjmowane do 28 maja. Uczestnikiem sztafety może być każda osoba, która swoim udziałem chce uczcić jubileusz Reformacji, niezależnie od wyznawanego światopoglądu. Trasę wyścigu stanowić będzie pięciokilometrowa pętla wokół akwenu wodnego w Wiśle Czarnem, pokonywana przez poszczególne drużyny stukrotnie.

Zawody będą miały formę rywalizacji zespołowej i zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach – „sport”, czyli tej wyczynowej oraz „open”, bardziej rekreacyjnej. Start, meta, a także zaplecze serwisowe i biuro zawodów zlokalizowane będą na działce przy nieczynnej restauracji „Fojtula”. Sztafeta będzie się odbywać w ruchu ulicznym i będzie zabezpieczona przez odpowiednie służby. Na zakończenie przewidziany jest koncert Adama Bubika z zespołem. Bliższe informacje można znaleźć na stronie www.sztafetarowerowa500.pl

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments