Wydarzenia Cieszyn

Wisła gotowa na zimę! W grudniu będzie się działo

Fot. N. Tokarska

Dziś w restauracji Siglanówka, u podnóża stoku Siglany w Wiśle, odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz perły Beskidów i szefów ośrodków narciarskich. – Wisła jest gotowa na zimę! – zapewniali jednogłośnie.

O doskonałym przygotowaniu stoków narciarskich opowiadali Michał Majewski, reprezentujący Wiślański SkiPass, oraz Janusz Tyszkowski, prezes Skolnity Ski & Bike Park. Mowa była o modernizacjach i nowościach wprowadzonych w 12 ośrodkach narciarskich wchodzących w skład Wiślańskiego SkiPassu.  – Wiślański SkiPass to ponad 30 wyciągów i urządzeń, w tym 8 kolei krzesełkowych, około 30 kilometrów tras o różnym stopniu trudności – zachwalał Michał Majewski.

Fot. N. Tokarska

Niespodzianki czekają też na narciarzy, którzy planują poszusować na stoku Skolnity, wchodzącym w skład Grupy Pingwina. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano tam nowy system ulg i zniżek, powiększony został też parking.

O zimowych atrakcjach w Wiśle mówił burmistrz miasta Tomasz Bujok. Zapowiedział między innymi otwarcie lodowiska i Parku Zimowego na terenie Basenów Wisła. Natomiast dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury, Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, zapraszała na Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy, planowany na dwa najbliższe weekendy: 10-11 grudnia oraz 17-18 grudnia.

Jednym słowem – w grudniu w Wiśle będzie się działo, a szczegółowy program można znaleźć tutaj.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bolo
bolo
1 rok temu

Ciekawe czy burmistrz i jego rada mają w planie zastosować jakieś oszczędności dla miasta czy tylko podnoszenie opłat,które biją po kieszeni mieszkańców.Nośniki drogie a w Wiśle będzie sztuczne lodowisko.Inne miejscowości szukaja oszczędności za wszelką cenę, np czasowo wyłączają oświetlenia ulic a w Wisle przed godzina 16.00 latarnie juz świecą,a co,”ściągnie się” z mieszkańców.

w uzupełnieniu
w uzupełnieniu
1 rok temu
Reply to  bolo

i zapowiadają w innych miejscach, że w ramach potrzeby oszczędzania energii nie będą otwierali lodowisk…

Wiślok
Wiślok
1 rok temu
Reply to  bolo

Jestem z Wisły i bardzo sie cieszę z powyższych informacji. Wisła potrzebuje turystów i głównie po to otwierane są te atrakcje i punkty rozrywkowe. Jeżeli komuś to przeszkadza – ktoś nie ma z tego żadnych korzyści, pozostaje przenieść się do równie pięknych sąsiedzkich mieścin. A tacy jak Ty, z zazdrości i do zasady- beda tylko narzekać. Mimo, że z ta sprawa nie maja nic do czynienia (poza możliwością napisania bezsensownego komentarza…)

w uzupełnieniu
w uzupełnieniu
1 rok temu
Reply to  Wiślok

Twój punkt widzenia, uważam, że bolo ma dużo racji.