Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Komendant policji odchodzi, dziękowały władze miasta

Fot. Tomasz Bujok FB

– Są tu wspaniali ludzie i nie spotkało mnie tutaj nic negatywnego – takimi słowami kwitował lata swojej pracy dotychczasowy komendant Komisariatu Policji w Wiśle Tomasz Domagała.

W czasie ostatniej sesji Rady Miasta Wisła zebrani wysłuchali raportów służb na temat stanu bezpieczeństwa miasta. Przy okazji prezentowania swoich danych i analiz, szef wiślańskiego komisariatu policji Tomasz Domagała powiedział, że to ostatnie takie sprawozdanie z jego strony, ponieważ niedługo odchodzi z tego stanowiska:

– Spotkałem się tutaj z bardzo dużą życzliwością pana burmistrza, pana sekretarza, państwa radnych i wszystkich pracowników urzędu. To był dobry czas. Przyszedłem tutaj, jako osoba nie stela, z Żabiego Kraju. Jestem pierwszym komendantem, który jest spoza Wisły i spoza terenów górskich. Jak się okazało, strach ma wielkie oczy, bo są tutaj wspaniali ludzie i nie spotkało mnie tutaj nic negatywnego. Dziękuję imam nadzieję, że państwo też będziecie mnie dobrze wspominać – takimi sowami Domagała podsumował lata swojego służbowego pobytu w Wiśle.

Druga strona nie pozostała dłużna, komendant otrzymał również podziękowania od burmistrza Wisły Tomasza Bujoka i od  przewodniczącego Rady Miasta Wisła Januszem Podżorskim za wieloletnią współpracę.

Nadkomisarz Tomasz Domagała służy w Policji od 1994 r.  Przez 16 lat był związany z Komisariatem Policji w Skoczowie. Pełnił tam służbę w pionie prewencji jako policjant zespołu patrolowego, a później dzielnicowy. Awansował następnie na stanowisko detektywa zespołu kryminalnego. W 2010 roku został kierownikiem Zespołu do spraw Nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. W 2015 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i awansował na pierwszy stopień oficera policji – podkomisarza.  W 2016 roku szef cieszyńskiego garnizonu powołał go na stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Wiśle, zaś w lutym 2018 na samego komendanta.

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments