Sport Cieszyn

Wisła: Piknik pod koszem

8-9 czerwca w Wiśle odbył się turniej „Piknik Streetball”.

Pierwszego dnia w kategoriach open rywalizowali mężczyźni i kobiety. Walka toczyła się w czteroosobowych grupach i do fazy pucharowej przechodziły tylko dwa najlepsze zespoły z grupy, które najpierw rozgrywały ćwierćfinały, a następnie półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

W kategorii open kobiet wygrała drużyna „Dziewczyny” w składzie Marcelina Strządała, Marlena Jurzica oraz Natalia Rucińska, zaś w kategorii open mężczyzn wygrała drużyna „BYLE TEAM” w składzie Łukasz Szczypka, Krzysztof Kurdubski, Łukasz Lewiński oraz Kacper Majka.

Drugiego dnia rozgrywany był turniej młodzieżowy – wystąpiły głównie ekipy żeńskie w kat. U12, U14, U17. W najmłodszej kat. U-12 rozrywki wygrali chłopcy: Kamil Szczypka, Mateusz Stefańczyk, Mateusz Lis oraz Jakub Lis o nazwie drużyny „MKS Katowice”. W najbardziej licznie obsadzonej kategorii U-14, wygrała drużyna „Cytrynki” w składzie: Julia Gęsiarz, Natalia Kwiecień oraz Emilia Szczepaniak. W najstarszej kategorii U-17 najlepszym zespołem okazał się „NOBADAY”: Anna Grobarczyk, Aleksandra Durkalec, Edyta Poznar, Wiktoria Góra.

Autorem fotoreportażu jest Oleg Kilijański

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o