Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Przebudowa amfiteatru “in progress” | WIZUALIZACJA, ZDJĘCIA

Fot. Tomasz Bujok

Według wstępnych założeń przebudowa Amfiteatru im. St. Hadyny w Wiśle miała rozpocząć się od pierwszego września br. Tak się jednak nie stało.

– Powstała w międzyczasie koncepcja zrealizowania imprezy motorowej we wrześniu. Zwróciliśmy się do wykonawcy o kilka tygodni przesunięcia tego terminu – wyjaśnia burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Plac budowy został więc w połowie września przekazany firmie, wykonującej przebudowę. W połowie października prace idą już pełną parą, a burmistrz pokazał fotografie z placu budowy oraz wizualizację zakładanego finalnego efektu.

– Mam nadzieję, że jesień przyszłego roku będzie takim czasem, do którego uda nam się finalnie tę inwestycję skończyć w jej pierwszym etapie, czyli bez wykończenia piętra. Liczę jednak na to że w ciągu roku uda nam się zdobyć dalsze środki i stworzyć właściwą siedzibę Wiślańskiemu Centrum Kultury. Pierwszy etap obejmuje nadbudowę i modernizację dołu. Drugi etap stanowiłby wykończenie wraz z dobudowaniem części, w której pokazana byłaby historia Tygodnia Kultury Beskidzkiej, sala na około 100 osób i miejsca warsztatowe. Ten drugi etap jednak dopiero przed nami – powiedział włodarz Wisły.

W związku z przebudową, przyszły rok będzie zapewne specyficzny dla centrum miasta i Parku Kopczyńskiego. O przebudowie amfiteatru, która pochłonie ponad 7 mln zł, pisaliśmy już kilkukrotnie, między innymi TUTAJ.

Zdjęcia: Tomasz Bujok

google_news