Cieszyn Kultura i rozrywka

Wisła: Recytatorska rywalizacja w gwarze. Kto zwyciężył?

Fot. wisla.pl

Już po raz 21 odbył się konkurs gwarowy „Latosi Pogwarki w Białce”. Mimo utrudnień związanych z pandemią, przystąpiło do niego aż 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle. Uczestnicy prezentowali się indywidualnie przed dwuosobowym jury, w skład którego wchodziły organizatorki konkursu – Alicja Pieszka i Sylwia Krzok.

I tak zwyciężył Alicja Forias, która recytowała wiersz autorstwa Pawła Szturca pt. “Szkubaczki”. Drugie miejsce w rywalizacji zajęła Wiktoria Madzia za wiersz Pawła Cieślara pt. “Garce po starce”. Trzecie miejsce ex aequo przyznano Danielowi Pilchowi  za wiersz “Downe Święta” Irenie Branc oraz Adamowi Pilchowi, który przygotował wiersz pt. “Fujawica” również autorstwa Ireny Branc.

Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Cieślar (za wiersz “Zmierzło zima” I. Branc), Marianna Pilch (“Pastyrze” I. Branc), Andrzej Raszka (“Gazdówka” Zuzanny Bujok) i Anna Szarzec (“Pastyreczka” I. Branc) – wszyscy z oddziału przedszkolnego, Amelia Kuś z kl. 3 (“Kurno chałpa” Pawła Szturca), Zuzanna Pilch z kl. 4 (“Moja miłość” Władysławy Maryniok-Cieślarowej) oraz Jonasz Cieślar z kl. 6 (“Twardo mowa starzików” I. Branc). Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz wartościowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W związku z tym, że konkurs w tym roku musiał odbyć się bez udziału publiczności, występy laureatów i osób wyróżnionych zostały nagrane po ogłoszeniu wyników, dzięki czemu występy uczniów można obejrzeć tutaj

 

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments